Фаріон подала у суд через своє звільнення: як відреагували у «Львівській політехніці»
Філологиня та ексдепутатка Верховної Ради Ірина Фаріон подала позов у суд через її звільнення з університету «Львівська політехніка». Вона була професоркою на катедрі української мови. В університеті вирішили відмовитися від коментарів на цю тему.
Про позов мовознавиця розповіла у своєму Telegram-каналі, проте не повідомила дату, коли почнеться слухання.
«Позовну заяву про моє незаконне, брутальне і політично замовне звільнення з посади професора «Львівської політехніки» подано і зареєстровано. Чомусь університет відмежовується від того, що робить Україну сильною і незалежною. Дай Боже, щоб ми звільнялися від справжніх ворогів, а не шукали їх там, де їх ніколи не було», – заявила Фаріон.
Як пише «Суспільне», керівниця Центру комунікацій «Львівської політехніки» Наталія Павлишин у телефонній розмові сказала, що в університеті ситуацію коментувати не будуть. За даними ресурсу Судова влада України, справу слухатимуть у Галицькому районному суді Львова. Предмет позову «визнання незаконним та скасування наказу про звільнення». Суддя у цій справі – Віталій Стрельбицький.
Нагадаємо, нещодавно філологиня Ірина Фаріон потрапила у черговий мовний скандал. Під час інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій вона заявила, що не може назвати українцями російськомовних військових, зокрема деяких бійців бригади «Азов». Згодом у своїх соцмережах, коли на мовознавицю обвалився шквал критики, професорка назвала «москворотією» військових, які говорять російською, та вказала, що у такий спосіб вони «воюють за єврорашу».
Позицію Фаріон підтримав студент-філолог з Криму. Він написав їй на пошту лист, який та опублікувала у своїх соцмережах. Втім, вона не приховала ім'я юнака. Як наслідок, його позиція стала публічною, через що хлопця у Криму затримала ФСБ. Тож він записав відео, на якому попросив вибачення та відмовився від своїх слів. Що з ним зараз - невідомо.
Згодом СБУ відкрила кримінальну справу проти Фаріон за кількома статтями ККУ (жодна з яких, до речі, не стосується її закликів переходити на українську мову). Після цього її звільнили з «Львівської політехніки».