Когресмен розповів, чому деякі республіканці не підтримують допомогу Україні
Конгресмен-демократ з Пенсильванії Брендан Бойл заявив, що значна частка членів Конгресу від Республіканської партії розуміє необхідність далі допомагати Україні, але боїться, що голосування за відповідний законопроєкт коштуватиме їм поразки на внутрішньопартійних виборах.
За підрахунками Бойля, у Палаті представників дві третини підтримують допомогу Україні, проте він побоюється, що спікер Палати Майк Джонсон може не винести відповідний законопроєкт на голосування, пише «Голос Америки».
«Якщо ви спікер-республіканець, ви, зрозуміло, будете дуже стурбовані тим, що якщо ви винесете на розгляд законопроєкт, який передбачає будь-яку допомогу Україні, це може бути використано проти вас як частина внутрішнього перевороту, що ми бачили в останні пару місяців», – сказав Бойл.
Він додав, що перемоги українців на полі бою відіграють «дуже малу роль» у підтримці України у Вашингтоні.
«Я думаю, що ті з нас, хто абсолютно відданий цьому, ми будемо віддані, незалежно від того, що відбувається на полях битв, незалежно від того, чи були виконані завдання контрнаступу, чи ні. Щодо підтримки республіканців – це не про те, що відбувається на полі бою. Це про те, що відбувається всередині партії», – зазначив Бойль.
Настрої Республіканської партії
На думку конгресмена, у Республіканській партії є три течії:
- Перша, яка становить трохи більше половини, – ті, хто віддані традиційним принципам активної зовнішньої політики Республіканської партії і не бояться висловлювати свою позицію.
- Друга – ізоляціоністи, які активно виступають проти підтримки України. Хоча вони – в абсолютній меншості, говорить Бойль, їх найбільше чути та їхній вплив зростає.
- Третя – група, до якої, на його думку, входить спікер Палати представників Майк Джонсон, – це ті республіканці, які поділяють ті ж принципи, що й перша група, але бояться, що підтримка України може коштувати їм поразки на наступних внутрішньопартійних виборах.
«Зокрема, один республіканець в Палаті представників розповів мені про доволі болісну зустріч із виборцями, – а він у дуже республіканському окрузі – під час якої його весь час критикували за підтримку України», – навів приклад Бойл.
За його словами, саме від рішення представників останньої групи залежить подальша підтримка України.
Загроза від Трампа
На думку політика, на ставлення виборців-республіканців щодо України меншою мірою впливають ізоляціоністські настрої, а в більшій – антиукраїнські заяви колишнього президента Дональда Трампа, ведучого Такера Карлсона та інших.
«Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі, щоб вони голосували проти фінансування України. Ось від чого найбільша затримка», – сказав Бойл.
Конгресмен вважає, що якщо США відмовляться від підтримки України, то вони підірвуть цим і підтримку Києва союзниками по трансатлантичному альянсу.
«Думаю, наслідки навіть важко уявити. Я справді вірю, що якщо президент РФ Владімір Путін зможе досягти успіху в Україні, він зарахує собі перемогу і піде далі. Він вже втручається в демократії багатьох країн НАТО», – підсумував Бойл.
Раніше на Аспенському безпековому форумі виступив глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон, який закликав Конгрес США не робити «різдвяний подарунок» президенту Росії Владіміру Путіну й ухвалити виділення допомоги Україні.
Підтримка України з боку США стала заручником численних розбіжностей між республіканцями та адміністрацією президента Байдена та в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності на тлі президентських виборів у 2024 році. Реальні наміри американських політиків у контексті України пояснює Альона Гетманчук у статті «Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?».