ChatGPT, який швидко здобув популярність, зацікавив науковців у зв’язку з можливим використанням для медичних запитів. Дослідження, проведене в Університеті Лонг-Айленда, показало, що штучний інтелект не може конкурувати з консультаціями лікарів.
Медицина і штучний інтелект
Вчені порівняли 39 відповідей ChatGPT на медичну тематику з рекомендаціями реальних фахівців. Виявилось, ChatGPT надав точні відповіді лише на 10 запитань, в інших випадках інформація була неповною, неточною або не відповідала запитам.
Наприклад, щодо взаємодії противірусного препарату паксловіду і ліків для зниження артеріального тиску верапамілу ChatGPT надав неправильну інформацію, яка могла призвести до серйозних ускладнень через побічні ефекти.
Крім того, штучний інтелект не може додавати наукові посилання у якості доказів доведеної ефективності. А у випадку щодо конвертації баклофену для спинальних ін’єкцій у пероральні дози, програма видала фіктивні цитати та коефіцієнти перетворення.
Отже, дослідження американських науковців наголошує на тому, що може бути корисним інструментом, але з обмеженими можливостями.