/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F36aac606be30b48152c8912d7e48f3bd.jpg)
Блокування 12-го пакету санкцій: як Австрія захищає Райффайзен Банк
Відтак, Австрія незадоволена, що Україна внесла австрійський Raiffeisen Bank International – до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це написав Рікард Джозвяк, редактор "Радіо Свобода" з питань Європи.
Посли ЄС досі не погодили 12-й пакет санкцій щодо РФ. Тепер Австрія скаржиться на те, що банк Raiffeisen потрапив до українського чорного списку НУО,
– написав журналіст.
Що відомо про Райффайзен Банк
Райффайзен банк – досі продовжує роботу в Росії. Наразі він є одним із найважливіших фінансових каналів, через який російські бізнеси здійснюють валютні операції. Завдяки цьому банк отримує значні прибутки, а отже – активно фінансує бюджет Росії своїми податками.
Саме через це, у березні цього року, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.
Повторення ситуації: Угорщина та OTP Bank
До цього, протягом місяців Угорщина блокувала виділення 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для України. А все через те, що українське НАЗК внесло найбільший угорський банк – ОТП Банк – у перелік міжнародних спонсорів війни.
На початку жовтня стало відомо, що Україна вилучила ОТП Банк зі списку. Однак, Угорщина стверджує, себто Україна – не надала жодних гарантій, що аналогічна ситуація з будь-яким іншим угорським підприємство не повториться. А тому продовжує утримувати своє вето.
Що таке перелік "Міжнародні спонсори війни"
Перелік "Міжнародні спонсори війни" на порталі "Війна і санкції" є важливим інструментом для підвищення репутації та чесності ланцюжків постачання на міжнародному рівні, а також для відходу міжнародних підприємств від співпраці з Росією. Одним з ключових механізмів на цій платформі є співпраця з базою даних World-Check, яка використовується фінансовими установами та страховими компаніями для оцінки ризиків.
