Як повідомляє Укрінформ, про це виданню Patronlar Dünyası сказав голова правління Турецько-української бізнес-асоціації Бурак Пехліван.
За його словами, обсяг торгівлі між двома країнами досяг найвищого рівня - 8 млрд доларів у 2023 році, що є історичним максимумом. У т.ч. 3 млрд доларів становив експорт.
“Маємо турецькі інвестиції, які досягли приблизно 300 млн дол. за 22 місяці з початку війни. <...> турецькі інвестори залишаються країною, яка найбільше інвестує в Україну”, - сказав Пехліван.
“Сподіваюся, коли вступить у дію Угода про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною, яка була підписана під час візиту нашого президента в Україну 3 лютого 2022 року, за три тижні до війни, але ратифікація якої було відкладена в парламентах через війну, обсяг торгівлі між двома країнами перевищить 10 млрд дол.», – сказав Пехліван.
За словами голови бізнес-асоціації, економіки двох країн не є конкурентними, а взаємодоповнюють одна одну.
“Хоча через війну економіка України скоротилася на 30%, а обсяг її зовнішньої торгівлі зменшився на третину, цьогоріч ми б’ємо черговий рекорд експорту. Сьогодні Туреччинаувійшла до трійки лідерів в Україні як за показниками експорту, так й імпорту”, - сказав Пехліван.
Він уточнив, що значна частина інвестицій турецького бізнесу в Україні припадає на сферу відновлюваної енергетики. У цій сфері, зокрема, працюють турецькі компанії Güriş, Exim Holding і Pekingtaş Energy.
“Турецькі компанії, особливо ті, що інвестують у сферу відновлюваної енергетики, запізнилися на український ринок. Однак цей пізній вступ, який зазвичай був недоліком, під час війни перетворився на перевагу. Тому що на сьогодні 90% потужностей вітроенергетики України і 30% потужностей сонячної енергетики знаходяться на території окупованих Росією регіонів”, - передає видання слова Пехлівана.
Керівник асоціації також нагадав, що турецька будівельна компанія Onur Group є одним із найбільших іноземних інвесторів в Україні, має близько 5 тис. співробітників.
“Це найбільший інвестор країни у сфері будівництва. Його поточні інвестиції перевищують 200 млн дол. І ці інвестиції не лише в будівництво, а загалом у вісім галузей. Ця група настільки вірить у майбутнє країни, що інвестування триває у восьми різних секторах одночасно", - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня в ході зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко та новопризначеного посла Турецької Республіки Мустафи Левента Більгена йшлося про готовність України та Туреччини найближчим часом ратифікувати Угоду про вільну торгівлю.