![Японія підтвердила перший випадок смерті від мавпячої віспи](https://thumbor.my.ua/-wh28vZhFLnkOEa-NfxSkmbgSwo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2Fb40568ca71c6a90dd0c47eacd5fe2f9e.jpg)
Японія підтвердила перший випадок смерті від мавпячої віспи
Японія підтвердила перший випадок смерті від мавпячої віспи
Міністерство охорони здоров'я Японії заявило про смерть 30-річного чоловіка від мавпячої віспи. Він жив у префектурі Сайтама поблизу Токіо, повідомляє Kyodo News.
За даними міністерства здоров’я Японії, чоловікові поставили діагноз «мавпяча віспа» у місцевій лікарні у вересні, а через два місяці він помер. Він не виїжджав з країни, а заразився на території Японії. Померлий мав ослаблений імунітет через вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), що могло призвести до загострення хвороби.
Мавпяча віспа викликає високу температуру, головний біль і збільшення лімфатичних вузлів, після чого з'являються пухирі по всьому тілу. Більшість людей одужує самостійно протягом декількох тижнів. Але діти, вагітні жінки та люди з ослабленим імунітетом мають ризик загострення симптомів.
Смерть японця викликала міжнародне занепокоєння, оскільки у травні 2023 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що кількість нових випадків інфікування знизилася і мавпяча віспа більше не є надзвичайною ситуацією.
Перший випадок захворювання на мавпячу віспу в Японії був підтверджений у липні 2022 року. За даними Національного інституту інфекційних захворювань, з січня 2022 року по вересень 2023 року в усьому світі було зареєстровано понад 90 тисяч випадків інфікування та 157 смертей. В Азії з березня 2022 року спостерігається зростання кількості відомих випадків інфікування.
Про випадок зараження мавпячою віспою в Україні було підтверджено у вересні 2022. Пацієнт стверджував, що не мав контактів із хворими та не виїздив за кордон.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)