МОЗ внесло зміни у формування е-рецепта на час відновлення мобільного звʼязку
МОЗ внесло зміни у формування е-рецепта на час відновлення мобільного звʼязку

МОЗ внесло зміни у формування е-рецепта на час відновлення мобільного звʼязку

Тимчасово на період відновлення мобільного звʼязку в ЕСОЗ будуть внесені зміни щодо формування електронного рецепта.

Про це Міністерство охорони здоровʼя повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"На період кризи сповіщення із номером та кодом рецепта не будуть надходити пацієнтам усіх операторів мобільного звʼязку. Натомість відтепер інформаційна довідка буде містити код погашення, який потрібен для відпуску ліків фармацевтом в аптеці", - йдеться в повідомленні. 

Як розʼяснили в МОЗ, для отримання нових рецептів з 15 грудня 2023 року лікар обовʼязково має надрукувати пацієнту паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді. 

Така інформаційна довідка міститиме і номер рецепта, і код його погашення, який необхідно надати працівнику аптеки.

Це також можна зробити дистанційно в узгодженому між лікарем та пацієнтом форматі (телефоном, месенджером тощо).

Якщо пацієнту виписали рецепт до 14 грудня включно, проте він досі не отримав смс, він можете повторно звернутися до лікаря. Лікар згенерує нову інформаційну довідку, яка міститиме необхідні дані.

Якщо попередньо пацієнту був виписаний е-рецепт, проте смс все ж вдалося отримати – не потрібно інших додаткових кроків. 

У МОЗ звернули увагу на те, що ці зміни – тимчасові та вжиті на період кризи та стосуються користувачів усіх мобільних операторів. 

Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора, смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта буде відновлено.

Зміни стосуються усіх програм, за якими призначаються ліки за е-рецептом, – як за програмою реімбурсації, так і за власні кошти пацієнта. 

Також, як наголосили у міністерстві, зазначені зміни не впливають на процеси щодо виписування е-рецептів на медичні вироби.

Як повідомлялося, зранку 12 грудня оператор "Київстар" став мішенню потужної хакерської атаки, що призвела до технічного збою. Недоступними стали послуги зв`язку та доступу в інтернет.

У компанії запевнили, що персональні дані абонентів скомпрометовані не були. Також пообіцяли компенсацію абонентам, які не мали зв'язку або не могли скористатися сервісами оператора.

За фактом кібератаки на Київстар Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження. Однією з версій слідства названа причетність російських спецслужб.

13 грудня стало відомо, що відповідальність за атаку на Київстар узяло на себе одне з псевдохакерських угруповань РФ під назвою "Солнцепек".

Теги за темою
Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
loader
loader