Всі мандрівки українців теренами своєї Батьківщини починаються з мегаполісів: Києва, Львова, Одеси. А що робити далі, коли об’їздив усі відомі локації та побував там двічі чи навіть тричі? Звісно, подорожувати далі. Адже інші регіони нашої держави нічим не гірші за розпіарені місцини.
Пропонуємо взяти квитки туди, де ви, можливо, ще не були. А куди саме – зараз розкажемо.
Житомир
Перше, що спадає на думку при згадці міста – це Житомирська панчішна фабрика та її якісні шкарпетки. Але не тільки цим може похизуватися край. Насправді тут є на що подивитися та куди сходити, навіть всупереч маленькій площі.
Розпочати знайомство ми рекомендуємо з прогулянки центральною вулицею. Це невеличка пішохідна алея, усіяна безліччю гарних будинків, зведених ще не початку XX століття. Зараз тут розміщені затишні кав'ярні й ресторанчики, до яких можна завітати на філіжанку смачної та ароматної кави.
Крокуючи бруківкою, радимо зупинитися біля міської ради, яку прикрашає високий годинник. Це непростий часомір, він щогодини відтворює мелодію "А льон цвіте". Далі прямуйте до Кафедрального костелу Святої Софії – найстарішої споруди Житомира. Вона датується 1737 роком. Всередині зберігаються старовинні ікони, а стіни прикрашені живописом та ліпниною. А ще тут можна послухати органну музику.
Не оминайте увагою і Краєзнавчий музей, домівку Сергія Корольова, особняк Філіппова, плоску будівлю та парк імені Гагаріна.
Хмельницький
Місто відоме своїм речовим ринком, куди їдуть закуповуватися з усіх куточків України. Але окрім базарних рядів, що пропонують різноманітні товари, тут є ще безліч місць, які варто відвідати. Тож куди сходити?
Свою мандрівку радимо розпочати з найстарішою вулиці, яка має назву Стометрівка. Усі головні події проходять саме тут: ярмарки, святкові виставки, вуличні концерти. Помилуйтеся старовинними забудовами, а потім завітайте до затишного ресторанчика.
До речі, не тільки у столиці є Майдан Незалежності. У Хмельницькому існує площа з ідентичною назвою. Вона знаходиться перед облдержадміністрацією. Тут щороку встановлюють новорічну ялинку та ілюмінації.
Неодмінно зайдіть до аптеки Людвіга Деревоєда. Колись ця споруда була найвищою у регіоні, адже мала цілих три поверхи у той час, коли будували тільки одноповерхові домівки. А ще обов’язково сходіть до міського будинку культури. Він має незвичну конструкцію, бо спочатку його зводили як приміщення театру.
Не забудьте відвідати головні локації: Музей Проскурівського Підпілля, Скіфський курган та памʼятник Богдану Хмельницькому.
Тернопіль
Їдемо далі! Наступна наша зупинка – "файне місто". Саме під цією назвою воно відоме серед українців. У відпустку сюди відправляються дуже рідко, бо не знають, де можна відпочити та що тут подивитися. Зараз ми виправимо це непорозуміння. Адже тут дійсно є безліч цікавих локацій.
Свою прогулянку ми рекомендуємо починати з пішохідної вулиці Валова – улюбленого маршруту місцевих художників і музикантів. Зараз тут дуже гарно й красиво – старовинні фасади будинків були відреставровані у 2012 році. Ходиш вимощеною бруківкою та на мить переносишся у минулі століття.
Далі прямуйте до Театрального майдану – серця міста. Тут постійно проходять концерти, виставки чи благодійні акції. Також сходіть до Шевченківського парку та пройдіться "Єлисейськими полями". Так, виявляється у Тернополі захований шматочок Франції. І скажемо вам відверто, нічим не гірший за справжній.
Не забудьте прогулятися набережною, звідки можна побачити давній замок, що датується 1548 роком. На жаль, до нашого часу зберігся тільки внутрішній палац. Але від цього він не втратив своєї краси. Його камʼяні стіни й досі вражають.
Івано-Франківськ
Місто контрастів, старовинних будівель і новобудов. Приїхавши сюди вперше, вам здасться, що ви потрапили до сучасної виставкової зали. Тут багато чого незрозумілого, але такого захопливого та цікавого.
З вокзалу прямуйте одразу до Головної площі та Ратуші, побудованої у стилі конструктивізму. Обовʼязково підіймаються на її дах, адже з висоти відкривається неймовірний вид.
Також пройдіться найменшою та найвужчою вуличкою Івана Труша. Її довжина становить всього 65 метрів, а ширина – 6. Сама дорога встелена бруківкою, обабіч розташовуються будинки, що були зведені в минулих століттях.
Для любителів читання тут є галерея-книгарня "Під лиликом". У 90-ті роки в приміщенні збиралися відомі митці для обговорення літературних новинок. Зараз кав’ярня з однойменною назвою не працює, але тут, як і раніше, можна придбати жаданий збірник оповідань чи роман.
Наостанок радимо подивитися на двері. Ні, ми зараз не шуткуємо, а говоримо цілком серйозно. У Івано-Франківську за останній час відреставрували понад 20 старовинних брам. Тож є на що подивитися та де пофотографуватися.
Жодне місто України не схоже одне на одне. Тому не бійтеся планувати свою подорож до непопулярних регіонів нашої держави. Ми перерахували лише мізерну кількість локацій, до яких варто потрапити. Насправді їх набагато більше.
Раніше OBOZ.UA розповідав про невеличкі міста України, про які варто знати.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!