Перед підняттям символічного для собору птаха його освятив архієпископ Парижа, передає Укрінформ із посиланням на Le Figaro.
"Це показує, що ми можемо зробити все", - сказав журналістам голова громадської організації з відбудови собору Філіп Жост.
Цей півень є важливим елементом культурної спадщини французів, тож його спеціально сконструювали за проєктом головного архітектора історичних пам'яток Філіпа Вільньова.
Усередині птаха зберігаються врятовані від вогню католицькі реліквії. Серед них - фрагмент тернового вінця Христа, мощі Сен-Дені - першого єпископа Парижа в 3 столітті, а також мощі Святої Женев'єви - покровительки міста Парижа, яка померла близько 500 року нашої ери.
Ще в одній запечатаній трубці, поміщеній в півника, перераховані імена всіх, хто брав участь у реконструкції, це близько 2 000 людей.
8 грудня президент Еммануель Макрон відвідав будівельний майданчик, за рік до запланованого відкриття собору. Серед іншого, він оголосив, що колишній півник посяде чільне місце в музеї Нотр-Дам де Парі, який побудують неподалік.
Як повідомлялося, 15 квітня 2019 року пожежа спустошила собор, шпиль якого обвалився. Нова верхівка все ще в риштуваннях, але вже з хрестом, встановлена 6 грудня.
Фото: Radio France - Valentin Bertrand