Родина ексміністра Злочевського скуповує прибуткову нерухомість в Києві – ЗМІ
Родина ексміністра Злочевського скуповує прибуткову нерухомість в Києві – ЗМІ

Родина ексміністра Злочевського скуповує прибуткову нерухомість в Києві – ЗМІ

Родина ексміністра Злочевського скуповує прибуткову нерухомість в Києві – ЗМІ

Бізнесмен переписав свій бізнес на доньок, від імені яких тепер і ведеться діяльність.  

Родина колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського, який давно переписав бізнес на доньок, а влітку за вироком суду відбувся штрафом у справі про організацію передачі хабаря керівникам НАБУ і САП в розмірі 6 мільйонів доларів, після повномасштабного вторгнення РФ почала скуповувати у Києві вартісну та привабливу нерухомість, йдеться у розслідування «Української правди».

Джерела видання девелопменті підтвердили, що доньки Злочевського проявляють активність на ринку та придивляються об’єкти для покупки.

«Лише три згадані в цьому тексті купівлі – це щонайменше близько 680 мільйонів гривень. Ця сума не враховує витрати на реновацію будівель. Але й вона вже більша за донати родини Злочевських, які врятували їх від суворого вироку», - зазначають журналісти.

Об’єкт №1 – будівлі колишнього заводу «Арсенал», де нині розташовується Kyiv Food Market. Вони були виведена з державної власності і продані ще раніше.

Як заклад харчування «Маркет» належить рестораторам Алексу Куперу та Михайлу Бейліну. Але як нерухомість – це вже інший бізнес, ресторан її лише орендує.

Будівля тривалий час була у власності компанії А Development Олексія Баранова, партнера та ексменеджера відомого бізнесмена Василя Хмельницького.

На початку 2023 року Баранов продав цю нерухомість, загальною площею 1,8 тисячі квадратних метрів та дві ділянки загалом на 0,27 гектарів. Новим власником стало на ТОВ «Укемоті».

«Компанія на момент угоди була оформлена на, вочевидь, підставну киянку, яка не має жодного іншого бізнесу. Але вже навесні 2023 «Укемоті» офіційно стала власністю Анни й Каріни Злочевських», - зазначає видання.

Вартість угоди публічно не розголошували, але у сфері нерухомості припускають, що ціна може стартувати від 2 тисяч доларів за квадратний метр і далі, залежно від прибутковості бізнесу. Тобто мінімально йдеться про суму від 3,6 мільйона доларів.

Об’єкт №2 – колишній офіс Клюєвих, або ж будівля корпорації «Укрпідшипник» на вулиці Різницькій.

Це семиповерхова цегляна будівля середини нульових із високими вікнами, еркерами і довгими балконами.

У 2014 «Укрпідшипник» збанкрутував, його будівлю на Печерську виставили на аукціон, а у жовтні 2023 офісний центр на 3 тисячі квадратних метрів продали за 200 мільйонів гривень.

За покупку офісу змагались дві компанії і переможець …. Заплатив на одну копійку більше.

Нерухомість придбала фінансова компанія «Монблан фінанс» записана на 28-річну мешканку Кривого Рогу Владиславу Борздову.

Судячи із соцмереж, жінка веде доволі скромний спосіб життя. Водночас вона фігурує зараз або значилась раніше як засновниця у ще кількох підприємствах, які пов’язані із Злочевським.

«Ймовірно, її дані використовує компанія з управління активами «Бонум груп», залучена до бізнесу Злочевських. В управлінні «Бонум» – 12 фондів. Серед них – два, що офіційно належать Злочевським. До купівлі офісу на Різницькій компанія «Монблан» брала участь лише в одному аукціоні – восени 2022, разом зі Злочевськими», - зазначають журналісти.

Зокрема саме під час того аукціону компанія Злочевського придбала  будівлю банку «Аркада» на вулиці Інститутській. Купили її за 351 мільйон гривень – лише 600 доларів за квадратний метр.

Об’єкт №3 - садиба на Сагайдачного, 25, яка збудована ще в другій половині 19 століття. Вона складається з кількох будинків, флігеля і дворових корпусів, половина з яких офіційно визнані культурною спадщиною. Зараз тут розташований бізнес-центр.

Частину будівлі ще в 2021 році виставив на торги Державний експортно-імпортний банк. Нерухомість площею 5,5 тисячі квадратних метрів продали за 334,9 мільйона гривень. Серед власників інвестиційної компанії «Комфорт кепітал», яка наразі володіє нерухомістю, офіційно вказані  сестри Злочевські, а також «Полтавська бурова компанія», що входить до групи «Бурізма».

У 2023 на Сагайдачного почав прописуватись бізнес самих Злочевських.

Тут зареєстрований інвестиційний фонд «Скайфол», яким управляє «Бонум груп». Використовуючи цей фонд, у 2023 Злочевські продали один зі своїх активів – видобування річкового піску.

Також на Сагайдачного, 25 мають офіси компанії Андрія Кучкова, якого в ЗМІ називають зятем Злочевського. Він веде газовий бізнес.

Ще одна з прописаних тут компаній «Укргазтрейдинг» у 2023 різко злетіла на державних підрядах. Згідно з даними системи YouControl, лише з вересня по грудень вона перемогла в тендерах на 4,987 мільярда гривень. До цього – не отримувала жодного держзамовлення.

Нагадаємо, у 2020 році слідчі задокументували факт дачі хабаря керівництву Національного антикорупційного бюро України і голові САП Назару Холодницькому в розмірі $ 6 млн. Гроші Злочевський передавав за посередництва своєї "правої руки" з управління ДФС в Києві та топ-менеджера компанії Burisma, що належить політику. За кошти правоохоронці мали закрити справу про пособництво ексміністра в заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, який видали "Реал Банку".

Джерело матеріала
loader