Традиції зірок: як святкуватимуть Різдво та Новий рік Кухар, Гросу, Трінчер, KOLA та інші
Традиції зірок: як святкуватимуть Різдво та Новий рік Кухар, Гросу, Трінчер, KOLA та інші

Традиції зірок: як святкуватимуть Різдво та Новий рік Кухар, Гросу, Трінчер, KOLA та інші

Напередодні Різдва та Нового року KP.UA поцікавилася у наших зірок, які різдвяно-новорічні традиції є в їхніх родинах. А також поговорила про дива, які з ними траплялися на свята.

Юлія Зорій: З минулого року відзначаємо Різдво 25 грудня

- Зазвичай у нашій сім’ї ми святкували Святий вечір 6 січня і Різдво - 7-го. Бабуся готувала 12 страв, з’їжджалася вся родина, - розповідає психолог, ведуча «Ранку у великому місті» на ICTV2 Юлія Зорій. - Бабуся так робить і зараз, але зібратися усім тепер не завжди виходить. Тому приїжджаємо на різдвяно-новорічні свята, коли кому зручно. Щороку ми згадуємо, як я малою ходила по сусідах з колядками і завжди приходила з повним мішечком цукерок і дрібних грошей. Жартували, що співи - то не дуже моє, тож мені давали солодощі, щоб я швидше закінчувала. Хоча співаю я, насправді, непогано.

З минулого року ми відзначаємо Різдво 25 грудня, зазвичай приходять діти і онуки Олексія, і ми святкуємо в родинному колі (чоловік Юлії – ексміністр оборони Олексій Резніков. – Авт.). Те ж саме і з Новим роком. Цьогоріч, як і минулого року, я не планувала ставити ялинку, але Олексій наполіг, що ми повинні хоч якось створювати собі настрій і атмосферу новорічного дива. Єдиний момент - у нас з’явилося ще два котики, які точно зацікавляться ялинкою. То ж чи довго вона протримається, то велике питання.

Юлія Зорій і Олексій Резніков. Фото: особистий архів Юлії Зорій

Аліна Гросу: Завжди під ялинкою співаємо родиною колядки

- Я однаково люблю і Різдво, і Новий рік, - говорить співачка Аліна Гросу. - Новий Рік - це більш свято робоче, тому що зазвичай з 31 грудня на 1 січня я працюю. А Різдво - це свято сімейне. Люблю наряджати ялинку, прикрашати будинок, готувати подарунки. Люблю співати колядки. В селі дуже багато людей колядують, приходять сім'ями, з хором. Це надзвичайно гарно. Я завжди на Різдво у бабусі, з близькими, і це для мене дуже важливе свято. Ми завжди під ялинкою співаєм колядки. Готуємо багато різних страв і святкуємо вдома родиною. 

Аліна згадує, як в дитинстві ходила з братом колядувати:

- Пам'ятаю, що він назбирав більше грошей, а потім сміявся наді мною, що зібрав більше. Але ж він був старший за мене, тому в нього вийшло швидше. А я так тоді образилась, що віддала йому всі гроші. Мені було років 5 чи 6. Зараз це смішно згадувати.

А найяскравіша різдвяна історія сталася у житті співачки, коли їй було 16 років.

- Я перебувала в Німеччині зі спектаклями. Зима, святковий настрій – і за кілька хвилин в нотатках з'явилися мелодія, приспів та перший куплет пісні, - продовжує Аліна. - Другий куплет народився приблизно через два роки. Коли мені було 20, випустила першу версію пісні, а два роки тому дуже захотілося, щоб вона звучала рідною українською мовою. Відтак «Новорічна» тепер має нові фарби.

Аліна Гросу любить святкувати Різдво у бабусі. Фото: пресслужба Аліни Гросу

KOLA: Моя традиція – згадувати минулий рік, його перемоги та невдачі

- Сьогодні стовідсотково я люблю більше Різдво. Воно наповнене дивом та надією, - розповідає співачка Анастасія Прудіус. - У дитинстві з мамою у нас було багато традицій. Разом із кумами та їхньою донькою, яку моя мама хрестила, ми святкували Різдво. Кожен рік отримувала від них особливий подарунок – нову піжаму. Мама готувала кутю та смачні страви, після чого ми колядували та грали у «Панаса» (гра у піжмурки. – Авт.). Новий рік раніше святкувала вдвох з мамою. Вона готувала свій фірмовий «Наполеон» та смачні страви. Навіть у важкі часи ми мали багатий стіл. А з 18 років зустрічаю Новий рік на сцені, це вже стало моєю особистою традицією.

На свята люблю готувати складні страви, створювати затишок у хаті з різними ароматами та свічками. Моя традиція – задумливо проводити час, згадуючи минулий рік, його перемоги та невдачі. Щодо ялинки… встановлюю невеличкі гілочки чи арткомпозиції. На Різдво та Новий рік обов’язково розмовляю з мамою і довго насолоджуюсь цим часом разом.

Різдво співачка планує святкувати вдома.

- Чекатиму на друзів, щось приготую або куплю, і ми за розмовами зустрінемо це свято у колі близьких, - продовжує вона. - А Новий рік зустріну на сцені, даруючи людям своє тепло та емоції. Я вже звикла саме до такого святкування, і воно мені дуже подобається!

У розмові з нами KOLA пригадує, як у свої 20 років поїхала на Різдво до свого хлопця в Івано-Франківськ:

- Порівняно з Харковом все виглядало зовсім по-іншому. Спостерігала, як на столі виставляють рівно 12 страв, всі співають колядки, і я відчула особливий дух Різдва. Минулого року зустрічала Різдво в Ізраїлі з чоловіком, якому це свято було незнайоме. Готувала 12 страв, розповідала про це свято, традиції, чим здивувала його. Було мило. Наступного дня написала пісню «Цінувати життя». Кожне Різдво надихає на дивовижне, і хочу, щоб усі сім'ї були разом цього дня.

KOLA на свята любить готувати та створювати святковий затишок у хаті. Фото: Instagram.com/xodaniich/

Катерина Кухар: Привожу ялинкову іграшку з різних країн

- У більшості з нас перед Новим роком однакові завдання: ялинку прикрасити, купити подарунки... Весь фокус у тому, як ми до цього підходимо, з якими емоціями та настроєм. Я вмію отримувати задоволення від дрібниць та самої підготовки свята, - ділиться прима-балерина Катерина Кухар. - Цього року найпершими прикрасили ялинки в Київському державному фаховому хореографічному коледжі. Дві ялинки діти самі прикрасили, одну прикрашали стилісти, вона тематична, зі статуетками балерин, каретами, пуантами.

Дуже люблю Новий рік, процес підготовки, очікування свята, вмикаю святкову різдвяну музику, розпаковую з дітьми новорічні прикраси для ялинки, й ми разом наряджаємо зелену красуню.

За стилістикою та дизайном мені подобаються моноялинки, але моя ялинка за стилем - повна їй протилежність, зате яскрава та душевна. Все це через традицію привозити протягом року з усіх країн світу ялинкову іграшку. Дуже багато їх в мене із музеїв різних країн. Тож моя ялинка у моїй віртуальній уяві схожа на карту світу. Коли ми її прикрашаємо, завжди згадуємо країни, в яких ми бували, і емоції, з якими купували ялинкову іграшку

У Катерини Кухар є традиція привозити ялинкову іграшку з різних країн. Фото: пресслужба Катерини Кухар

Анна Трінчер: Наші родинні традиції – проговорювати одне одному побажання

- В нашій родині і Різдво, і Новий рік нам дуже дорогі, і ми створюємо свої власні традиції, які роблять цей час року особливим, - розповідає співачка Анна Трінчер. - Наші улюблені традиції – наряджати ялинку разом, обмінюватися подарунками вночі перед Різдвом, а також проговорювати одне одному щирі побажання. Ми любимо прикрашати будинок та готувати разом, обговорюючи події минулого року та мріючи про майбутнє.

Святкування Різдва – це час зібратися з родиною та друзями, приготувати смачні страви, пограти разом в настольні ігри та подарувати один одному радість. А Новий рік здебільшого для мене – це сцена.

Під час різдвяних свят завжди любила влаштовувати домашні концерти, це були незабутні вечори. Диво, що сталось зі мною цього року, – я почала любити себе, насолоджуватися часом, проведеним із собою, та цінувати тишу.

Новий рік здебільшого Ана Трінчер зустрічає на сцені. Фото: Instagram.com/oleg.dugin_/

Анастасія Цимбалару: Свято там, де поруч твоя родина

- І Новий рік, і Різдво для нашої родини виключно сімейні свята. Які б справи не чекали, ми обовʼязково збираємося всією сімʼєю у батьків вдома, - ділиться акторка Анастасія Цимбалару. - Разом готуємо святкові вечері, обмінюємося подарунками й обов’язково загадуємо бажання.

Однією із основних традицій завжди було прикрашання ялинки разом з родиною, але минулого року ніякого святкового настрою не було. Тому ялинку ми вдома не ставили, просто зустрілися з батьками та раділи можливості бути поруч одне з одним. 

Цього року теж святкувати не хочеться, але планую все ж купити невеличкі подарунки для своїх рідних. І, звісно, не забути подякувати нашим захисникам – зробити їм «подарунок» у вигляді святкового доната.

Найкраща традиція новорічних днів – просто бути поруч з близькими серцю людьми. Завдяки нашим захисникам ми отримали найбільший дар – мати змогу обійняти одне одного та зустріти цей день вдома. 

Одного разу, згадує Анастасія, Новий рік їй довелося «святкувати» у лікарні.

- Хоч цю історію і важко назвати веселою, але не забуваю, як зустріла свій Новий рік у найнеочікуванішому місці – лікарні, бо потрапила туди 31 грудня із запаленням апендициту. Але навіть попри це, «святкувати» до мене в палату прийшли батьки і друзі, які намагалися створити новорічну атмосферу, прикрашаючи палату дощиком і «цокаючись» своїм шампанським з моєю крапельницею, - посміхається акторка. - І хоч обставини були, м'яко кажучи, не дуже радісні, все одно згадую цю новорічну ніч з особливим теплом. Бо, незважаючи ні на що, свято там, де поруч твоя родина.

Анастасія Цимбалару з чоловіком, актором Григорієм Баклановим. Фото: Instagram.com/vicky.photographer/

Нікіта Кісельов: Завжди залишається незмінним «Королівська шуба» від мами

Співак та композитор Нікіта Кісельов розповідає, що любить щороку пробувати з рідними та друзями щось нове.

- Наприклад, два роки тому ми святкували у Грузії, - каже Кісельов. - Були часи, коли збиралися у дідуся з бабусею або просто вдома в Києві. А зараз, коли я вже живу самостійно, запрошую до себе друзів і родичів. Готую для них та разом зустрічаємо Новий рік. Цього року святкую на сцені і дуже радію цьому. Але відразу після виступу поїду додому до своїх рідних та близьких.

Співак зізнається, що йому дуже подобається готувати, наряджати ялинку та насолоджуватися атмосферою Нового року:

- Для мене це особливий час, який дарує надію. Обожнюю купувати подарунки для близьких, упаковувати їх, стояти у великих чергах. Усе це створює свою особливу новорічну атмосферу та вайб. А ще люблю дивитися фільм «Сам удома». Це допомагає мені відчути справжній настрій свята.

Кожен рік наш святковий стіл виглядає по-новому, бо змінюються наші смаки та уподобання в їжі. Однак завжди залишається незмінним «Королівська шуба» від мами. Це особливий салат, де замість оселедця є червона риба та ікра. Ми готуємо це блюдо вже багато років, і без нього для нас свято неповноцінне.

Пригадує Нікіта і своє святкування Нового року в літаку.

- Ця дивовижна історія сталася зі мною більше 4 років тому, - продовжує співак. - Ми летіли до Києва 31 грудня, щоб відсвяткувати Новий рік. Але рейс затримався, і в результаті ми змушені були відсвяткувати Новий рік прямо в повітрі. Всі пасажири чекали до опівночі, і як тільки годинник показав 00:00, ми випили шампанського, зустріли Новий рік і весело спілкувалися. Вийшло неймовірно і запам'яталося на все життя.

Святковий настрій Нікіті Кісельову дарує стрічка «Сам удома». Фото: Instagram.com/nikitakiselov/

Маша Данілова: Готуємо кутю та обмінюємося нею з рідними

- Якщо обирати між Різдвом та Новим роком, мені важко визначитися, бо обидва свята мені дуже подобаються, але їхнє святкування абсолютно відрізняються у нашій родині, - розповідає співачка Masha Danilova. - Різдво завжди відзначаємо тихо, скромно і затишно, в сімейному колі, зазвичай разом з батьками моєї матусі (Маша – онука секретаря РНБО Олексія Данілова. – Авт.). Новий рік для нас – це абсолютно інше свято, більше веселе та розважальне. Тут ми збираємося великою компанією з друзями, іноді з родичами, танцюємо, співаємо, жартуємо. Це час радості та веселощів. 

Найбільше з усього я обожнюю цей передноворічний ажіотаж! Я така людина, що в останній момент перед святковим днем обирає подарунки, прикрашає кімнату і обирає собі наряд. Все відбувається в останню секунду, і я це просто обожнюю! Це для мене справжня передноворічна атмосфера, я від неї кайфую. 31-го числа люблю проводити цілий день під новорічні фільми. Дуже люблю готувати новорічні страви, бо вони мають особливий смак. Обожнюю салат «Мімоза».

Ми завжди готуємо особливі страви на Різдво: 12 традиційних та кутю, якою обмінюємося з рідними. Для мене це не просто їжа, а справжній символ Різдва. Без куті на столі це свято неповноцінне. На Новий рік ми теж готуємо різноманітні страви, особливо традиційні майонезні салати, які з'являються на нашому столі лише раз на рік. Під час Різдва любимо співати колядки. Протягом кількох років ми збиралися з моїми молодшими братами та сестрами, ходили по квартирах, до рідних та незнайомих, співали колядки й щедрували. Це завжди було неймовірно круто, і я обожнюю ці спогади.

Маша Данілова найбільше обожнює передноворічний ажіотаж Фото: Instagram.com/winter_kristina_photographer/

Діана Глостер: 31 грудня вмикаємо «Гаррі Поттера»

- Більше люблю Різдво, це сімейне, тепле свято, яке збирає найближчих людей за смачною кутею та приємними розмовами. Його особлива атмосфера дуже мені імпонує. Не дуже подобаються гучні свята, - зізнається співачка та ведуча подкасту Gloster FM Діана Глостер. - Новий рік ми теж завжди зустрічаємо спокійно. 31 грудня вмикаємо «Гаррі Поттера» і починаємо свій марафон з першої найчарівнішої серії. Одна з улюблених традицій.

Дуже люблю всю новорічну атмосферу. Коли прикрашаю дім, завжди вмикаю свій новорічний плейлист, співаю та їм улюблені солодощі. А потім в такій неймовірній атмосфері обожнюю подивитися фільм з близькими.

У нас є список страв, які точно мають бути на новорічному столі. І ми традиційно щороку їх готуємо. Ще на Різдво маємо важливу традицію – підбиваємо підсумки року, записуємо бажання та цілі на наступний. Дуже важливий для нас ритуал.

А незабутній Новий рік Діани виглядав так:

- Якось ми з Ванею (чоловік співачки. – Авт.) вирішили вдвох відсвяткувати Новий рік, приготувати улюблені страви, підготувалися ретельно. А вранці, коли ми мали це робити, вимкнули світло через сильні пориви вітру, - згадує вона. - Ми тоді провели цілий день у піжамах, грали в «настолки» і відпочивали, на щастя, для цього світло не потрібно. І от коли ми створили собі атмосферу, запалили свічки та гірлянди, увімкнули музику - о 22:00 з’явилося світло. Ми встигли приготувати смаколики на свій стіл та почали святкувати. Ми й не сподівалися вже на це, але це був незабутній Новий рік. Вперше нікуди не поспішали.

Діана Глостер з чоловіком Іваном. Фото: Instagram.com/_dianastr_/

Andrux: Навчаю американців співати українські колядки

- З дитинства обожнюю новорічні свята, - говорить співак Богдан Андрух. - Напевно, через те, що Новий рік передував Різдву, в дитинстві більше любив Новий рік. Щороку батьки робили все, аби створити мені і моїй сестрі новорічну казку. Ми завжди отримували чудові подарунки, адже батьки добре знали, що саме нам сподобається.

Проте після переїзду в США Різдво стало улюбленим зимовим святом. З дитинства обожнюю прикрашати будинок та ялинку, надаю перевагу яскравим і веселим іграшкам. Дуже люблю готувати, і що більше гостей - то краще, адже більше страв, більше азарту! 

Коли був малим, колядування було щорічним бізнесом, я чекав цього періоду, бо знав, що можу і повеселитись, і «підняти гроші» на якісь свої потреби. Зараз же традиції змінились. Надаю перевагу домашній атмосфері. Люблю українські традиції, готувати традиційні страви, українські колядки, яких навчаю співати навіть американців.

Є у артиста і свій яскравий спогад про святкування.

- Якось ми з моїм однокласником вирішили, що не чесно, коли щедрують тільки дівчата, - зізнається Андрух. - Зараз розумію, що це було не стільки через відчуття несправедливості, як через бажання подуріти. То ж ми переодягнулись в дівчат і пішли щедрувати. Більшість людей тішилися і сміялися разом з нами, а один чоловʼяга таки повірив, що ми дівчата. Навіть сказав нам: «Боже, не ображайтесь, але ви такі страшні, сподіваюся, у вас в житті все буде добре».

Після переїзду в США Різдво стало улюбленим зимовим святом музиканта. Фото: Instagram.com/p/Cm9lILov5UM/?img_index=2

Ірина Адоніна: На нашому столі завжди є кутя – це традиція

- Більше сенсу і більше уваги ми завжди приділяємо Різдву, на нашому столі завжди є кутя – це традиція, - розповідає інфлюенсерка Ірина Адоніна. - А Новий рік – це найбільше свято для дітей, тому що під ялинкою їх завжди чекають подарунки.

Ялинку прикрашаємо всією сім'єю. Син допомагає накривати на стіл. Діти ближче до Нового року пишуть листи з усіма своїми бажаннями Святому Миколаю. А на столі у нас є традиційні страви – це холодець, олів'є, оселедець під шубою та «Мімоза».

Ірина каже, що навчила дітей щороку щедрувати і колядувати.

- Мені дуже подобається ця традиція, - продовжує вона. - Також у нас є традиція перед Новим роком ходити на «ялинку» чи на новорічний ярмарок. На ялинці завжди є прикраси у вигляді символу року, цукерки та дитячі фотографії. Кожного Нового року пишу свої бажання на листочок, під бій курантів запалюю, кидаю у келих шампанського та випиваю. Усі рідні з мене сміються, але роблять те ж саме, бо знають, що мої бажання завжди здійснюються. Одним із новорічних див у цьому році є те, що мій батько, капітан дальнього плавання, який зараз працює в Китаї, отримав відпустку і зможе приїхати до нас на новорічні свята.

Ірина Адоніна пише бажання на листочок, під бій курантів запалює, кидає у келих шампанського та випиває. Фото: Instagram.com/i_adonina/

Теги за темою
Різдво Традиції Зірки
Джерело матеріала
loader
loader