Українські традиції: як приготувати смачну кутю
Українські традиції: як приготувати смачну кутю

Українські традиції: як приготувати смачну кутю

Українські традиції: як приготувати смачну кутю

Її традиційно готують на зимові свята.

Цього року Православна церква України перейшлана новоюліанський календар і тому дати багатьох свят змінилися. Тепер їх відзначатимуть на 13 днів раніше. За новим календарем Різдво цього року будуть відзначати 25 грудня, а не 7 січня. Відповідно Щедрий вечір, також відомий як свято Маланки, цього року припадає на 31 грудня.

У ці свята українські господині готують кутю. Видання «Апостроф» розповіло, як приготувати її за традиційним українським рецептом.

У Різдво господині готують 12 пісних страв, серед яких голодна (пісна) кутя. А ось на Маланку кутя навпаки повинна бути щедрою.

Традиційно господині накривають увечері пишний святковий стіл. Оскільки Різдвяний піст вже закінчився, страви на Щедрий вечір та Старий Новий рік готують найрізноманітніші та непісні.

 Головним елементом меню на Щедрий вечір є щедра кутя, яку заправляють вершками, вершковим маслом, а в деяких сім'ях – салом та смальцем.

Інгредієнти: пшениця (400 г), молоко (750 г), вершкове масло (70 г), мед (50 г), мак (50 г), сухофрукти (200 г).

Приготування:

  • На сьогоднішній день традиційною вважається кутя із пшениці. Однак слід пам'ятати, що існує озима пшениця (з м'яких сортів) і ярова (з твердих сортів).
  • Якщо ви не встигли завчасно замочити крупу, вам знадобиться крупа з м'яких сортів – варити її потрібно приблизно 30-40 хвилин на слабкому вогні. А якщо для приготування куті використовувати пшеницю твердих сортів, то варити її доведеться значно довше, проте така каша буде розсипчастою.
  • Пшеницю твердих сортів необхідно кілька разів промити та замочити на ніч або на кілька годин у холодній воді.
  • Зливаємо воду, заливаємо крупу молоком і варимо до готовності – приблизно 50 хвилин - 1 годину. У гарячу кашу додаємо вершкове масло та остуджуємо під закритою кришкою.
  • Мак заливаємо склянкою теплої води та залишаємо у такому вигляді приблизно на 10 хвилин. Потім перетираємо у ступці до появи білого "макового молочка".
  • Сухофрукти також замочуємо у теплій воді на 10 хвилин. Змішуємо в глибокій ємності пшеницю, розім'ятий мак, сухофрукти, мед.
Джерело матеріала
loader
loader