Монети з набору оздоблені тамподруком (кольоровий друк), локальною позолотою і вставками з камінчиків.
Як розповіли у НБУ, сьогодні Голова НБУ Андрій Пишний спільно з заступником Голови Місії США в Україні Робертом Нідемом презентували набір із трьох срібних пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів”.
Повідомляється, що уперше в українській нумізматиці обрано для монети форму дзвоника. Адже саме мелодія “Щедрика” нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньовідомої пісні зветься “Колядка дзвонів”.
“Синергія та єднання двох культур – української та американської – сприяли створенню композиції, яка тепер є символом Різдва в усьому світі, – зазначив Голова Національного банку Андрій Пишний. – Ми пишаємося національною спадщиною, що голосно представляє світові українську культуру та ідентичність. Ми пишаємося стратегічним партнерством зі США, які з першого дня війни допомагають нашій країні боротися з навалою тиранії та рашизму”.
На аверсі центральної монети набору зображено вертеп з різдвяною зіркою – культурний феномен, що втілює глибокі історичні українські традиції. На аверсі двох інших монет розміщені збірні композиції янголів, що символізують чистоту, силу, Божу допомогу, захист та світло свята Різдва, а також рядки з пісень “Щедрик” та “Колядка дзвонівˮ українською та англійською мовами.
На реверсі центральної монети розміщено стилізовану композицію першого виконання “Щедрика” хором у Карнеґі-холі, над зображенням хору – силует ластівки, яка є головним персонажем пісні.
На реверсі двох інших монет зображено стилізовані кольорові прапори України та США, композицію з історичних культових споруд Києва і Нью-Йорка та золотисте мереживне тло з дзвониками, що символізує наповнення простору чарівними звуками мелодії колядки.
Номінал кожної з монет – 10 гривень, тираж набору – до 5 000 штук.
Раніше Хрещатик писав, що Ватикан випустив срібну монету, яку присвятив Україні.