Такою думкою із 24 Каналом поділився політтехнолог Михайло Шейтельман. Він припустив, що, у разі перемоги Трампа на президентських виборах, шанси, що він ухвалить антиукраїнські рішення, дорівнюють шансам того, що він почне провадити жорсткішу антипутінську політику.
Якою буде політика Трампа щодо України
Дональд Трамп має чудові шанси на перемогу в президентських виборах 2024 року. Всередині республіканської партії його підтримка сягає 62%, а у випадку протистояння із Джозефом Байденом він випереджає чинного президента на 4%. З огляду на це, не дивно, що багато людей намагаються передбачити його майбутню політику.
"Головна риса Трампа не в тому, що він підтримує Росію й не підтримує Україну. Головна риса Трампа – його непередбачуваність, а також велика енергія, спрямована на вирішення питань. Яка, щоправда, швидко закінчується, якщо (вирішити проблему – 24 Канал) не вийшло "з наскоку", – вважає Шейтельман.
Згідно своєї обіцянки, в перші дні свого президентства Трамп спробує досягти швидкого миру між Україною та Росією. Найімовірніше, він виставить свої ультиматуми для обох країн, які, щоправда, можуть бути відхиленими.
Уявімо, що у Трампа не вийшло досягти швидкого миру. Путін може сказати, що не приймає таких умов, і Трампу може це не сподобатись. Він вже казав, що у разі невиконання Путіним його умов, він поставить в Україну зброю, якої вона ніколи не отримувала,
– зазначив політтехнолог.
Саме тому обрання Дональда Трампа президентом США може перевернути диспозицію сил в російсько-українському протистоянні в обидва боки.
"Ситуація точно не залишатиметься такою, як була. Це буде або різкий поворот в бік Росії й зменшення поставок зброї, або різкий поворот в бік України задля того, щоб нарешті добити Росію", – припустив Шейтельман.
Світові політики не в захваті від можливого президентства Трампа
- Володимир Зеленський тривалий час після одіозних заяв Трампа намагався вийти із ним на зв'язок. Зокрема, в листопаді 2023 року президент України обіцяв, що зможе переконати його в хибності його припущень за 24 хвилини та запросив Трампа до Києва. Однак Трамп дипломатично відмовився від цієї пропозиції.
- Тому під час останньої пресконференції Зеленський зазначив, що політика Трампа щодо України точно відрізнятиметься від підходів адміністрації Байдена. І якщо його підтримка стане більш "холодною" або суто економічною, це обов'язково позначиться на перебігу бойових дій. Водночас Зеленський наголосив, що обрання президента Сполучених Штатів – це справа виключно американського народу.
- Поділяють ці застереження і в європейські політики. Зокрема, Олаф Шольц, коментуючи подвоєння військової допомоги для Києва, зазначив, що у випадку зменшення підтримки від США Німеччина муситиме взяти на себе більші зобов'язання. А президент Чехії Петер Павел ґрунтує свій песимістичний прогноз на 2024 рік саме через можливий прихід до влади Трампа.