Вичавлюємо всіх людей зі старими практиками — Умєров про реформу закупівель Міноборони
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що з його відомства прибирають усіх людей із застарілими практиками в межах реформи закупівель. Найближчим часом має продовжуватися заміна кадрів, розповів політик у інтерв’ю “Суспільному”.
"Питань дуже багато і проблем теж багато. Ми вичавлюємо всіх цих людей зі старими практиками. І ви будете багато чути речей, які ми робимо, будете чути багато звинувачень на нашу адресу, тому що вичавлюємо цих людей", — сказав Умєров.
Він розповів, що було створено Департамент закупівельної політики при Міноборони для розробки відповідної політики, запуску окремих агенцій з метою проведення летальних і нелетальних закупівель.
"Перехідний період там є, і в ньому будуть питання, як відбуваються або зміни особового складу, або зміни керівників і командувачів. Тобто те, що як спадок у мене залишилось, або коли я його отримав — дуже багато питань. І ці питання ми змінюємо в закупівлях", — запевнив міністр.
За його словами, українська влада “не боїться” брати відповідальність, дивитися на стандарти НАТО, залучати партнерів з Європи та Америки для допомоги.
"Закупівлі постійно були політизовані. Дуже багато старих практик, які не відповідають сьогоденню і вони повинні змінюватися. Тобто ми зробили багато, але недостатньо. І найбільш ризиковане те, що перехідний період, ще не закінчився", — додав Умєров.
Як нагадав політик, у МОУ замінили майже всіх заступників міністра, залишивши лише одного, відповідального за військовий компонент, а не закупівлі. Так було проведено перезавантаження на верхньому рівні в питанні кадрів.
"І зараз це вже відповідальність моїх нових заступників, щоб перезавантажити всю вертикаль. Зараз найближчими тижнями-місяцями їхнє завдання буде перезавантажити ці вертикалі. І вони вже почали робити це. Я вважаю, що вони роблять це повільно. Це повинно бути швидко, чітко, безкомпромісно", — наголосив глава Міноборони.
Напередодні представники Міноборони презентували нове підприємство “Державний оператор тилу” (ДОТ), якому мають передати налагодження процесів тилових закупівель для ЗСУ. Обіцяють вчасні та без корупції поставки.