Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський оголосив про необхідність негайно збільшувати виробництво боєприпасів та зброї для України.
"Що Україні потрібно – це техніка та боєприпаси. Як Захід – Євросоюз плюс США – ми у 20 разів багатші за Росію, але Росія перевела свою промисловість на воєнні рейки й виробляє більше. А війни виграються не тактичними битвами, як в Бахмуті чи зараз в Авдіївці, а виробництвом", – сказав він в інтерв'ю TVN24.
За словами міністра, Захід поки що з цим не справляється. Сікорський поговорити з міністеркою промисловості Марженою Чарнецькою про те, що саме можна зробити для збільшення виробництва техніки та боєприпасів. Він пояснив, що Україна має унікальні компетенції в ракетних і безпілотних технологіях, і Польща могла б стати майданчиком для виробництва.
"Зараз такої промислової співпраці з Польщею практично немає, але вона повинна бути", – наголосив міністр.
На його думку, причини проблеми не стільки в грошах, скільки в виробничих потужностях, оскільки "Європа не тільки роззброїлася, а й деіндустріалізувалася".
"І це потрібно компенсувати якомога швидше... Якщо Путін виграє цю війну, усі наші проблеми чи суперечки стануть мікроскопічними порівняно з такою катастрофою", – підсумував Сікорський.
Війна в Україні - допомога Заходу
Нещодавно Bloomberg писав, що Збройним силам України стає все важче досягати успіхів у її війні з Росією, при цьому підтримка з боку західних партнерів слабшає.
Як пише CNN з посиланням на американських та європейських посадовців, Без допомоги ЗаходуУкраїна може зазнати поразки у війні з Росією вже до літа.
За оцінкою Die Zeit, Україну чекає важка зима, адопомога Заходу зараз на 90% нижча,ніж рік тому.
Варто додати, що ще у листопаді міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявляв, що Євросоюз не зможе передати Україні 1 мільйон артилерійських снарядів до березня.
За словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозепа Бореля, щоб покращити роботу, оборонні фірми мали б більше зосередитися на передачі боєприпасів в Україну.