Українці розказали, за кого б проголосували, якби опинились у 1991 році – переміг би не Кравчук
Українці розказали, за кого б проголосували, якби опинились у 1991 році – переміг би не Кравчук

Українці розказали, за кого б проголосували, якби опинились у 1991 році – переміг би не Кравчук

Якби нинішні українці могли б опинитися у 1991 році – у тому часі, коли проходили вибори першого президента України, то вони проголосували б за В’ячеслава Чорновола, а не Леоніда Кравчука. Принаймні таку відповідь в ході опитування Київського міжнародного інституту соціології надали 81% опитаних.

Соціологи нагадували, що 1 грудня 1991 року в Україні відбулися перші вибори президента. Серед 6 кандидатів майже 62% набрав Леонід Кравчук, а В’ячеслав Чорновіл набрав трохи більше 23%.

Багато хто вважає, що результати цих президентських виборів значною мірою вплинули на подальший розвиток уже незалежної України.  

Саме тому у грудні 2023 року соціологи поцікавилися у респондентів, за кого з двох основних кандидатів вони би зараз віддали голос, якби опинилися в 1991 року.

- Серед нинішніх українців зараз би 74% проголосували за В. Чорновола, а за Л. Кравчука віддали би свій голос 13%. У перерахунку до тих, хто голосував би і визначився з вибором, 86% голосів було би подано за В. Чорновола, 14% – за Л. Кравчука. Зокрема, серед респондентів, які дійсно в 1991 році мало право голосу (зараз це люди у віці 50 років і старше) 81% проголосували б за В. Чорновола і 10% – за Л. Кравчука, - йдеться в матеріалі.  

У всіх регіонах більшість населення проголосували б за Чорновола. Відносно найбільше -  на Заході (86% серед усіх респондентів) і в Центрі (80%). На Півдні 58% серед усіх респондентів підтримали б Чорновола (Кравчука лише 17%), на Сході – 63% (Кравчука – 28%).  

Дослідження тривало 29 листопада − 9 грудня. Воно проходило методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Було опитано 1 031 респондентів у віці від 18 років, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.

Джерело матеріала
loader
loader