Що відбувається з вашим тілом, коли п'єте алкоголь перед сном
Що відбувається з вашим тілом, коли п'єте алкоголь перед сном

Що відбувається з вашим тілом, коли п'єте алкоголь перед сном

Келих вина на ніч - це "солодка отрута": він може як зашкодити організму, так і "допомогти" вам легше заснути. Але є нюанс.

Цікаві висновки щодо впливу алкоголю на організм людини опублікував науковий журнал Sciencealert. Це важливо знати в період різдвяних свят та перед святкуванням Нового року, адже випити келих шампанського під бій курантів - особлива традиція. 

Що відбувається з тілом, коли ви п'єте алкоголь

Зазвичай після вживання алкоголю його сполуку потрапляють у кров, швидко через неї досягають мозку, і лише після цього людина починає відчувати "сп'яніння". Це відбувається за рахунок дії так званих нейромедіаторів, які сповільнюють зв'язок між нервовими клітинами мозку. Його певні ділянки особливо вразливі до алкоголю, але все індивідуально. Хтось відчуває захитування, когось починає нудити, деякі, коли вип'ють, відчувають сонливість. 

Алкоголь також може мати негативний вплив на серце і систему кровообігу. Кровоносні судини розширюються, що призводить до падіння кров'яного тиску - як наслідок, людина може відчути запаморочення чи навіть втрати свідомість. 

Що саме відбувається, якщо випити алкоголь на ніч

Те, що алкоголь не найкорисніший напій з точки зору здоров'я - всі знають. Але нас цікавить, що відбувається з тілом, якщо випити келих "міцного" на ніч. Вчені кажуть, він діє на нас тіло, немов "вимикач". 

Деякі люди можуть оманливу відчувати через нього розслабленість та потяг заснути. Але це оманливо: поки ваш організм займається перетравленням алкоголю, він не спить. Тобто, навіть у стані сну не йдеться про відпочинок вашого організму. 

Більш того, якщо ввечері, попиваючи умовний келих вина, ви відучули сонливість, цей ефект зникне, як тільки тіло впорається зі своєю роботою. Мозок починає оговтуватися від його токсичної дії. 

"Ви можете прокидатися кілька разів, особливо в другій половині ночі. Ви також можете бачити яскраві та стресові сновидіння", - йдеться в матеріалі.

Часто під дією алкоголю людина поринає у швидкі фази сну, якщо засинає. Для багатьох це характеризується рухом очей під зіницями та постійними пробудженнями, про які вже згадувалося. 

Це пояснює, чому людина відчуває себе "розбитою" після вечері "з алкоголем" або відповідних посиденьок з друзями. 

Але короткострокове недомагання від "келиха на ніч" - це ще не все. Існує довгостроковий негативний вплив від вживання алкоголю: люди, які регулярно п'ють, з часом починають страждати від низької якості сну. 

Як пережити різдвяні вечірки "без шкоди" для себе

Звісно, багатьом на свята захочеться трохи випити у колі родини - на цей рахунок є кілька порад, як постаратися мінімізувати негативний вплив алкоголю на сон. Головні з них:

  • Спробуйте замінити кожен другий напій на безалкогольний. Випити на свята можна, але чим менше алкоголю потрапить вам в кров, тим ліпше ви будете себе почувати. Тому заповніть свій стіл смачними компотами, соком чи лимонадом - всім, що ви любите з безалкогольних напоїв;
  • спробуйте не пити аж надто пізно. Якщо вжити зайвого на ніч, проблеми зі сном для вас гарантовані. Важливо, щоб ваш організм максимально переробив алкоголь до моменту, коли ви ляжете спати;
  • заїдайте "алкогольні тости" їжею. Не можна труїти себе на голодний шлунок. Якщо вже п'єте, то потурбуйтеся і гарно поїсти.
  • не пийте алкоголь, в якому вже є багато кофеїну. Йдеться про такі напої, як еспресо-мартіні тощо. Кофеїн на додачу до алкоголю - "пекельна суміш" на ніч;
  • якщо ви страждаєте від хропіння, взагалі краще не пити на ніч. Є ризик, що під дією алкоголю ваші дихальні шляхи працюватимуть гірше, також він здатний спричинити зниження тиску в крові;
  • пийте багато води на ніч. Достатній рівень гідратації допоможе вам краще спати і, сподіваємося, дозволить провести день після вживання алкоголю "без похмілля". 

Як запобігти тяжкому похміллю на ранок - відповідь лікаря

Порадами щодо того, як запобігти тяжкому похміллю на ранок нещодавно поділився науковець, професор психіатрії та людської поведінки в медичній школі Уоррена Альперта Університету Брауна в коментарі CNN. 

Він також застеріг, що вживати алкоголь "голодним" точно не можна та назвав низку інших ефективних методів боротьби з наслідками від "веселих вечірок".

Теги за темою
Новини України алкоголь
Джерело матеріала
loader