ШІ буде "мізком" деяких героїв відеоігор
ШІ буде "мізком" деяких героїв відеоігор

ШІ буде "мізком" деяких героїв відеоігор

Швидкий розвиток генеративного штучного інтелекту змінить не лише людське життя . NPC (персонажі, які не можна грати), фігури, які наповнюють створені світи у відеоіграх, але на сьогоднішній день здебільшого працюють на обмежених сценаріях — подумайте про власника магазину, у який ви входите — тестуються як один із перших основних ігрових аспектів, де ШІ може покращити ігровий процес і ефект занурення. Недавнє партнерство між MicrosoftXbox і Inworld AI є яскравим прикладом.

Кращий діалог – це лише перший крок. «Ми створюємо технологію, яка дозволяє NPC розвиватися за рамки попередньо визначених ролей, адаптуватися до поведінки гравців, вчитися на взаємодії та робити внесок у живий, дихаючий ігровий світ», — сказав Кайлан Гіббс, директор із продуктів і співзасновник Inworld AI. . «ШІ NPC — це не просто технологічний стрибок. Це зміна парадигми для залучення гравців».

Це також велика можливість для ігрових компаній і розробників ігор. Перехід від сценарних діалогів до динамічних оповідей, керованих гравцями, збільшить занурення таким чином, що стимулюватиме відтворення, утримання та дохід.

Взаємодія між потужними чіпами та іграми протягом багатьох років була частиною історії успіху Nvidia, але тепер в ігровій індустрії є чітке відчуття, що вона тільки починає досягати точки, коли штучний інтелект злетить після деякої початкової невизначеності . 

«Усі розробники зацікавлені в тому, як штучний інтелект може вплинути на процес розробки ігор», — нещодавно сказав CNBC Джон Спітцер, віце-президент із розробників і технологій продуктивності в Nvidia , і назвав активацію неігрових персонажів ключовим тестом. 

Завжди вважалося, що технологічні обмеження та можливості перевищують ігрові світи, які можуть створити розробники. За словами Гіббса, технологія, що лежить в основі NPC зі штучним інтелектом, стане каталізатором нової ери оповідання, творчого самовираження та інноваційного геймплея. Але багато з того, що має відбутися, будуть «іграми, які ми ще не уявляємо», сказав він.

Бінг Гордон, радник Inworld і колишній головний креативний директор Electronic Arts, сказав, що найбільший прогрес в іграх за останні десятиліття відбувся завдяки покращенню візуальної точності та графіки. Гордон, який зараз є директором із продуктів у фірмі венчурного капіталу Kleiner Perkins і входить до правління ігрової компанії Take-Two Interactive, вважає, що штучний інтелект переробить світ як гравця, так і ігрового дизайнера.

«Штучний інтелект забезпечить по-справжньому захоплюючі світи та складні оповіді, які поставлять гравців у центр фентезі», — сказав Гордон. «Більше того, штучний інтелект, який впливає на фундаментальну ігрову механіку, може збільшити залученість і залучити гравців глибше у вашу гру».  

Перша велика можливість для ШІ покоління може бути у виробництві ігор. «Саме ми очікуємо, що в першу чергу ми побачимо серйозний вплив», — сказав Андерс Крістофферсон, партнер медіа та розважальної практики Bain & Company.

В інших професійних завданнях, таких як створення презентацій за допомогою такого програмного забезпечення, як PowerPoint , і перших чернеток промов, покоління ШІ вже виконує кілька днів роботи за лічені хвилини. Початковий дизайн розкадровки та створення діалогів NPC розроблені для ШІ покоління, і це звільнить час розробника, щоб зосередитися на більш захоплюючих і творчих частинах створення гри, сказав Крістофферсон.

Створення непередбачуваних світів

У нещодавньому дослідженні Bain зазначено, що штучний інтелект вже виконує деякі завдання, включаючи підготовку та планування ігрового контенту. Незабаром він відіграватиме більшу роль у розвитку персонажів, діалогів і середовища. Дослідження Bain показують, що керівники ігрових компаній очікують, що штучний інтелект керуватиме більш ніж половиною розробки ігор протягом п’яти років або десяти років. Це може не призвести до зниження витрат на виробництво — загальні витрати на розробку ігор-блокбастерів можуть становити 1 мільярд доларів — але ШІ дозволить створювати ігри швидше та з покращеною якістю.

Зрештою, поширення штучного інтелекту покоління повинно дозволити процесу розробки ігор залучити середнього гравця до створення контенту. Це означає, що більше ігор пропонуватимуть те, що Крістофферсон називає «режимом створення», що дозволяє збільшити кількість контенту, створеного користувачами — Гіббс назвав це «керованими гравцями наративами». 

Нинішній дефіцит кадрів, проблема робочої сили, яка існує в усьому просторі розробки програмного забезпечення , — це не те, що штучний інтелект вирішить у короткостроковій перспективі. Але це може звільнити розробників, щоб приділити більше часу творчим завданням і дізнатися, як найкраще використовувати нові технології під час експериментів. Нещодавнє дослідження CNBC показало, що серед робочої сили 72% працівників, які використовують штучний інтелект, стверджують, що це робить їх продуктивнішими, що узгоджується з дослідженням, проведеним корпорацією Майкрософт щодо впливу штучного інтелекту Copilot на робочому місці.

«GenAI тільки що зароджується в іграх, і новий ландшафт гравців, сервісів тощо є дуже динамічним і змінюється щодня», — сказав Крістофферсон. «Як і з будь-якими новими технологіями, ми очікуємо, що протягом наступних кількох років буде отримано багато знань щодо GenAI».

З огляду на те, скільки змін відбувається в іграх, на даний момент може бути просто занадто складно передбачити масштаб штучного інтелекту, каже Джуліан Тогеліус, ад’юнкт-професор комп’ютерних наук та інженерії Нью-Йоркського університету. Він підсумував поточний стан впровадження ШІ як «угоду середнього розміру».

«У процесі розробки ігор генеративний ШІ вже використовується багатьма людьми. Програмісти використовують Copilot і ChatGPT, щоб допомогти їм писати код , концептуальні художники експериментують зі Stable Diffusion і Midjourney і так далі», — сказав Тогеліус. «Існує також великий інтерес до автоматизованого тестування ігор та інших форм забезпечення якості, доповненого ШІ», — додав він. 

Джерело матеріала
loader
loader