Українець поскаржився на блокування картки через обмін коштів через біржу Binance. Подібні скарги одні з найбільш популярних. Українці отримують перекази через криптовалютну біржу, а потім їх рахунки блокують. Або на рахунок скаржиться той, хто переказував кошти, або в переказах використовують отримані за допомогою шахрайства гроші.
Як йдеться в повідомленні на спеціалізованому форумі Мінфін, клієнт банку залишився без доступу до рахунків через скаргу. "В підтримці мені написали, що була скарга на мою картку. Великим плюсом є те, що вони також написали час та суму переказу того хто, подав скаргу. Ним виявився звичайнісінький шахрай з біржі Binance. В його профілі є відгуки про те, що він вже неодноразово займався такими справами. Після того як він оплачує ордер на біржі та отримує в обмін на свою гривню мій цифровий доллар, він одразу ж телефонує в банк, щоб йому повернули його гривні і в кінцевому результаті він залишається з цифровим доларом", – йдеться в повідомленні.
В Binance аккаунт та всі активи шахрая було заморожено. Проте так легко розблокувати картку не вийде. "Питання розглядають спеціалісти відповідного відділу. Ми прагнемо вирішити його у найкоротший термін. Про результати вас одразу повідомлять. Дякуємо за розуміння", – розповіли в банку.
Як блокують рахунки
Інколи для блокування достатньо обміняти криптовалюту і отримати кошти з рахунку, який раніше використовували шахраї. Також заблокувати можуть будь-яку "нетипову" операцію: на велику суму, з готівкою. Під особливою увагу знаходяться і всі публічно значущі особи. Тому, якщо ви, наприклад, народний депутат, просити у вас пояснити, хто перевів вам кошти, банк буде значно частіше.
Банки за порушення фінансового моніторингу штрафують, тому вони не просто можуть перевірити транзакції, а зобов'язані це робити. Останнім часом штрафів стає все більше, розповідає Роман Корнилюк, д.е.н., фінансовий аналітик YouControl.
"Зростання кількості штрафів повʼязано з глобальними трендами посилення ролі фінмоніторингу у діяльності фінансових установ, посиленням ролі держави в економіці в умовах геоекономічної фрагментації, підвищеним соціальним запитом на прозорість та підзвітність та розвитком технологій автоматизованого аналізу великих масивів даних. В умовах курсу України на європейську інтеграцію вимоги фінмоніторингу і далі будуть посилюватись, якщо ми як суспільство прагнемо стати частиною цивілізованого і демократичного світу", – зазначає Корнилюк.
Надія Чаленко, керівниця юридичного департаменту YouControl розповідає: заблокувати картку можуть навіть за неоновлені дані про себе, якщо було накладено арешт виконавчою службою (через несплачені аліменти, невиконане судове рішення, прострочені штрафи тощо), або якщо фізична особа не зможе довести законне походження коштів.
Особливою увагу слід приділяти таким випадкам:
- зняття незвичайно великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не перебуваєте;
- великі онлайн-покупки, особливо вночі;отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;
- операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. грн;
- транзакції на суму 400 тис. грн і більше тощо.
Як повідомляв OBOZ.UA, Дніпровський суд Києва 29 вересня 2023 року ухвалив рішення зобов'язати "ПриватБанк" повернути клієнту 10,1 тис. грн. У позові клієнт банку заявив, що ніде не підписував умови використання кредитного ліміту, тому вважає, що ставка 3,5% незаконна.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!