![Україна – Жешув – увесь світ: у МОЗ підбили підсумки медевакуації українців за кордон у 2023 році](https://thumbor.my.ua/i_MfrJ5yqEi44xp9_9_PW0gsNEw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fd81c5e6c1ddffd0a1c1dff0c0dd52974.jpg)
Україна – Жешув – увесь світ: у МОЗ підбили підсумки медевакуації українців за кордон у 2023 році
Протягом 2023 року до закордонних медичних закладів охорони здоров’я було евакуйовано 1 815 українських пацієнтів. Евакуаційний літак, яким транспортують постраждалих українців, здійснював рейси щотижня з польського міста Жешув.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
До 30 країн світу
– Цього року українських пацієнтів прийняли на лікування в 30 країнах світу. Серед них не лише країни Європи, а й США, Мексика та навіть Японія, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що лідерами за кількістю проведених евакуацій у 2023 році є:
- Німеччина – 423 пацієнти;
- Норвегія – 207 пацієнтів;
- Польща – 178 пацієнтів.
Семирічна гімнастка з Чорноморська
Серед учасників програми медичної евакуації була і семирічна гімнастка з Чорноморська Олександра Паскаль. Вона втратила ногу внаслідок ворожих обстрілів Одещини. Дівчинку транспортували до Австрії на протезування.
Після тривалої реабілітації Олександра повернулася додому і продовжує займатися художньою гімнастикою, мріє виграти олімпійське золото.
Лейтенант із навчального центру Десна
Ще один приклад медичної евакуації та лікування за кордоном – це історія Віталія Мізіна, лейтенанта ЗСУ. Він був в епіцентрі ракетного удару росіянами по казармі військово-навчального центру Десна.
Воїн дивом залишився живим, однак через опіки та важкі поранення лікарям довелося ампутувати йому праву руку та ногу. Віталій проходить лікування та реабілітацію у Фінляндії.
Евакуація військових льотчиків
Ще один приклад – медична евакуація двох друзів, військових льотчиків Олексія Чижа та Івана Пепеляшка. Окупанти збили літак військових, під час катапультування вони зазнали важких травм. В обох були багатоуламкові переломи великогомілкових кісток. Пережили полон.
Після повернення були евакуйовані на лікування до Німеччини та Норвегії. Нині захисники повернулися додому і завершують свою реабілітацію в Україні.
У МОЗ нагадали, що всього за півтора року дії механізму медичної евакуації (MedEvac) було евакуйовано понад 4 100 пацієнтів.
Фото: МОЗ
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)