Турчинов, Шуфрич, Литвин: звідки пішли прізвища відомих українських політиків
Турчинов, Шуфрич, Литвин: звідки пішли прізвища відомих українських політиків

Турчинов, Шуфрич, Литвин: звідки пішли прізвища відомих українських політиків

Аби вивчити походження прізвищ на Закарпатті, професору Павлу Чучці знадобилось 4 десятиліття. Вчений зібрав та уклав у словник їх близько 12 тисяч.

Про це повідомляє zakarpattya.net. Також є дані про відомих людей на порталі "Рідні".

Прізвище Балога, означає лівак по-угорськи, тобто дослівно — ліва рука. Згадується вперше у 1717 році. Зараз, за даними порталу "Рідні", це прізвище займає в Україні 16 761 місце, а кількість його носіїв налічує 292 особи. Поселення компактного проживання: Мукачево (54), Ужгород (39), Завидово (26), Невицьке(20), Новоселиця (12).

Прізвище Шуфрич походить від основи Шуфря – зрумунізованого варіанту календарного імені Софрон. Це прізвище займає в Україні 33 219 місце, а кількість його носіїв налічує 140 осіб. Поселення компактного проживання: Біласовиця (26), Жнятино (23), Мукачево (17), Ужгород (9), Великі Лучки (8).

Прізвище Петьовка пішло від імені Петро, чи Петьо, як кажуть на Закарпатті. Пітьовко по-угорськи ще означає картоплина, тому можливі варіанти. Це прізвище займає в Україні 28 434 місце, а кількість його носіїв налічує 166 осіб. Поселення компактного проживання: Мукачево (38), Липча (33), Бабичі (30), Ужгород (10), Завидово (7).

Цікавим є й прізвище Пинзеник. До кінця воно так і не досліджене та має кілька варіантів походження. Імовірно, українське утворення за допомогою суфіксу -ик- від польського "пензіць" — лякати. Або від угорського "пиндзі" – гроші і т.д. Це прізвище займає в Україні 25 468 місце, а кількість його носіїв налічує 188 осіб. Поселення компактного проживання: Чорний Потік (36), Мукачево (29), Брід (22), Іршава (21), Загаття(12).

Також на Закарпатті зустрічаються прізвища:

  • Русини: Русин, Руснак, Русняк, Русинко, Русинкович, Русинчак, Русинка, Орос…
  • Угорці: Мадяр, Мадярчик, Мадзар, Маджара, Угрин, Угринчин…
  • Румуни: Волох, Волошин, Волоськый, Волощук, Олах, Олашин…
  • Словаки: Товт, Товтин, Словяк, Сотак, Цотак
  • Поляки: Лях, Ляховець, Ляхович, Лендєл, Поляк…
  • Хорвати: Горват…
  • Серби: Рац, Рацин, Сербин…
  • Італійці: Oлас, Таліянин…
  • Німці: Не(й)мет, Не(й)меті, Німчук, Шваб, Сас (саксонець, трансильванський німець), Сасин, Баюр (баварець), Франк (франконець)
  • Турки: Teрек, Турчинов
  • Литовці: Литвин (ймовірно не стільки народність, скільки походження з Великого Князівства Литовського)

До речі, серед відомих людей України є такі особи: Олександр Волошин — блогер та бізнесмен; Олександр Турчинов — колишній виконувач обов'язків президента України; Володимир Литвин — ексдепутат Верховної Ради.

Раніше "Телеграф" писав, які найпопулярніші прізвища на Заході України та скільки людей має історичне коріння.

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader