Про це вона розповіла у програмі «Пульс тижня» з Олексією Буряченком.
«Скільки завгодно можна виконувати ці рекомендації. Якщо немає політичної волі бачити тебе в Європейському Союзі, то ти їх можеш до безкінечності виконувати. А якщо Європейський Союз сам зацікавлений і говорить, що прийняття України – це їхній стратегічний і внутрішній пріоритет, тоді ти вже якось більш натхненно навіть ці рекомендації виконуєш», - зазначає Олексій Буряченко.
На думку гості програми, початок перемовин про вступ України у ЄС дійсно є одним із наших досягнень за 2023 рік. Тобто, констатує вона, це тепер можна їхати і відкрито вести переговори з усіма країнами ЄС, вислухувати їхні хотілки, побажання, звичайно, вступати десь у полеміку, десь із кимось сперечатися.
«Але навіть рік тому або у лютому чи березні 2022 року це вважалося якоюсь фантастикою. Тому це великий плюс, що ми цим шляхом йдемо, незважаючи на важкі економічні умови, в умовах війни, воєнного стану», - підкреслює Світлана Кушнір.
Окрім цього, зазначає експертка, вона би до наших досягнень 2023 року віднесла й військові надбання, адже ЗСУ отримали те обладнання, те спорядження, ту зброю, про яку говорили, що нам її не дадуть. Принагідно гостя програми згадує, як на Генасамблеї у Байдена допитувалися, дадуть чи не дадуть, і всі відповіді були такі невизначені, але тепер ми бачимо, що процес йде і ми втрималися.
Також Politeka писала про те, що Фрейн розповіла, яким буде 2024 рік для України.