Підсумки 02.01: Ракетний терор і мобілізація
Підсумки 02.01: Ракетний терор і мобілізація

Підсумки 02.01: Ракетний терор і мобілізація


Підсумки 02.01: Ракетний терор і мобілізація - Фото 1

Росія здійснила ще один масований обстріл; Законопроєкт про мобілізацію допрацюють з урахуванням зауважень від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Від ракетної атаки на столицю постраждали будівлі у Подільському, Святошинському, Печерському, Оболонському, Деснянському районах Києва. У Солом’янському районі внаслідок російської атаки на багатоквартирні будинки – 49 постраждалих, двоє загиблих. У Київській області внаслідок удару РФ загинули дві людини, ще 16 отримали тілесні ушкодження, наразі 11 потерпілих проходять медичне обстеження.

Через атаку у місті сталися перебої з елекро- та водопостачанням. У Києві через масований ракетний обстріл було знеструмлено майже 260 тисяч споживачів та відключалося обладнання підстанцій у Київській області.

Росія атакувала Харків балістичними ракетами типу Іскандер-М. Внаслідок ракетного удару постраждали 52 людини. Серед поранених шестеро дітей від шести до 13 років.У потерпілих дітей вибухові травми, забої, акубаротравми, гострі реакції на стрес. Також під час удару загинула 91-річна жінка. У місті сталося три пожежі. Пошкоджено багатоквартирні житлові будинки, господарчі споруди, цивільну інфраструктуру та автомобілі.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що росіяни запустили по Україні 99 ракет різних типів, з них 72 вдалося знищити. Зокрема вдалося збити 10 із 10 аеробалістичних ракет Х-47М2 Кинджал, 59 із 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 та 3 із 3 крилатих ракет Калібр. Залужний зазначив, що росіяни атакували цивільну та критичну інфраструктуру, промислові та військові об’єкти. В основному цілили по столиці.

Сили протиповітряної оборони під час ранкової атаки РФ у вівторок, 2 січня, на Київ збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток Кинджалів. Повітряна тривога сумарно тривала майже шість годин. Спочатку ворог запускав “шахеди”, а потім вдався до ракетної атаки.

Президент України повідомив про чотирьох загиблих внаслідок атаки та 92 поранених. За його словами, усім постраждалим надається допомога. У ліквідації наслідків ракетного терору брали участь понад 500 рятувальників, поліцейських, медиків. Зеленський нагадав, що з 31 грудня окупанти застосували вже близько 170 “шахедів” і десятки ракет різних типів. Абсолютна більшість із них була спрямована по цивільних обʼєктах.

Надвечір стало відомо, що жертв російської атаки вже п’ятеро, 119 отримали травми.

В організації вказали, що новий рік для українців почався з болю, втрат та смертей. При цьому, багато районів столиці України залишилися без світла та водопостачання саме тоді, коли очікується, що температура цього тижня знизиться майже до -20 градусів за Цельсієм. ООН знову нагадала Російській Федерації, що невибіркові удари та обстріли по цивільному населенню та цивільній інфраструктурі суворо заборонені міжнародним гуманітарним правом.

Уранці вівторка, 2 січня, російські окупанти завдали авіаудару по місту Оріхів Запорізької області. Внаслідок обстрілу зруйновано цілий під’їзд житлового будинку, поранено 75-річну жінку.

Поляки заявляють, що для забезпечення безпеки повітряного простору країни під час обстрілу України росіянами було піднято чотири винищувачі F-16, а також літак-заправник союзників.Близько 05.45 пара винищувачів вилетіла з бази у Ласку, а друга -близько 06.15 з бази у Кшесінах.

Заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук заявила в ефірі телеканалу Рада, що до нового законопроєкту про мобілізацію цього тижня вноситимуть зміни, які враховуватимуть, зокрема, зауваження від омбудсмена. Вона зазначила, що “ракети над головою – найкраще нагадування, що повномасштабна війна триває й екзистенційна загроза для нашої держави нікуди не зникла”, а військові, які боронять Україну з початку великої війни, мають знати, коли їх змінять.

Франція продовжуватиме підтримку України й постачатиме військову техніку, однак підтримка поступово змінить свій характер. Про це заявив французький посол в Україні Гаель Вейсьєр. За його словами, мета полягає в тому, щоб виробляти більше зброї в Україні, а не лише шляхом пожертвувань чи закупівель.

Тепер група складається з десяти країн. Спочатку в БРІКС були Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка. Вони запросили до себе шість інших держав, але одна з них відмовилася – Аргентина.  У розширеному БРІКС сукупне населення становить близько 3,5 мільярдів осіб, а сукупна економіка оцінюється більш ніж у 28,5 трильйона доларів, або близько 28% світової економіки.

Самуненков випередив американця Абгіманью Мішру, який старший за українця на чотири місяці. 2021 року Мішра встановив рекорд, ставши наймолодшим гросмейстером в історії шахів у віці 12 років, 4 місяці та 25 днів.

В аеропорту Токіо літак Japan Airlines з близько 400 людьми на борту зіткнувся з повітряним судном берегової охорони під час посадки. У результаті інциденту літак повністю вигорів. Пасажири та члени екіпажу Airbus A350 вижили, проте загинуло кілька співробітників берегової охорони.

Альбом виконавиці 1989 (Taylor’s Version) вп’яте очолив чарт альбомів Billboard. Всього він пробув там 68 тижнів. Альбоми Преслі очолювали чарт 67 разів у період з 1956 по 2002 роки. Найдовше на першій сходинці чарту перебував саундтрек до фільму Блакитні Гаваї, який протримався там 20 тижнів у 1961-62 роках.



Теги за темою
Росія Київ Обстріл Польша Харків Зброя Франція ООН Японія музика
Джерело матеріала
loader
loader