Про це прем’єр-міністр Польщі сказав під час пресконференції в середу у Варшаві, передає кореспондент Укрінформу.
Туск підкреслив, що для Польщі “дуже важлива допомога для України у війні з Росією і в цьому питання діяльність Польщі не зміниться”.
“Ми зробимо усе, щоб ефективно підтримувати Україну в її захисті від російської агресії”, - наголосив Туск.
З іншого боку, як зазначив польський прем’єр, уряд країн розуміє побоювання польських аграріїв і перевізників.
У цьому контексті він зазначив, що перевірить, чому польські аграрії планують відновити блокаду польсько-українського кордону, хоча перед Різдвяними святами міністр сільського господарства РП Чеслав Секерський домовився з ними про призупинення блокади.
“Я хотітиму довідатися, чому довіра (між міністром і фермерами – ред.) була настільки короткотривалою”,- наголосив польський прем’єр.
Крім того, Туск повідомив, що попросив міністра інфраструктури РП Даріуша Клімчака представити йому перспективи вирішення проблеми блокади кордону з боку перевізників.
“Я переконуватиму польських перевізників, аби вони не використовували блокаду як метод захисту своїх інтересів”, - підкреслив Туск.
Він зауважив, що польський уряд хоче зробити “все можливе, щоб захистити їхні інтереси у нерівній конкуренції з українськими перевізниками”. Проте блокада кордону, за його словами, в умовах посилення бомбардувань Росією України не допомагає польській владі вирішувати цю проблему, а навпаки перешкоджає.
Глава польського уряду додав, що аргументи Польщі “краще почують” (в Україні і ЄС – ред.), якщо Польща не буде країною, яка блокує кордон”.
“Це (блокада – ред.) не полегшує переговорний процес”, - констатував Туск.
Прем'єр Польщі також зазначив, що з українською стороною узгоджується його візит до Києва, і в цьому контексті важливо, аби обидві сторони “могли сказати щось позитивне”.
Як повідомляв Укрінформ, польські аграрії, попри запевнення уряду РП у виконанні їхніх вимог, усе ж вирішили відновити з 4 січня блокаду руху фур поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині”. Фермери вимагають отримання дотацій на закупівлю кукурудзи, збереження в цьому році сільськогосподарського податку на рівні 2023 року та продовження можливості отримання позик для забезпечення ліквідності.
6 листопада польські перевізники заблокували рух вантажівок на кордоні з Україною у пунктах пропуску «Ягодин - Дорогуськ», «Краківець - Корчова», «Рава-Руська - Гребенне».
Згодом до них приєднались польські аграрії у пункті пропуску "Шегині-Медика", висуваючи свої вимоги. Перед Різдвяними святами вони призупинили протест, очікуючи, що уряд піде на поступки у виконанні їхніх вимог.