![Довіра до ЗСУ та трансформація бізнесу: головні тренди 2023 року](https://thumbor.my.ua/V6W5CBiKvRqQAMPpCEM1MpDYozY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F66b50f98f6687057247beab2a354703b.jpg)
Довіра до ЗСУ та трансформація бізнесу: головні тренди 2023 року
Фахівці Gradus Research сформулювали ключових соціальних та бізнес трендів 2023 року.
Про це у дослідженні компанії.
Зокрема серед головних соціальних трендів – високий рівень довіри в суспільстві та прихильність до ЗСУ.
За даними низки досліджень суспільно-політичних настроїв українців, проведених Gradus Research у 2023, рівень довіри до Сил оборони залишається високим і займає першість — майже три чверті українців висловлюють таке ставлення.
– Той факт, що українці від початку війни почали більше довіряти один одному, сприяє консолідованості нашого суспільства. Висхідний рівень довіри дозволяє нам легше координуватись, донатити на рахунки незнайомців і звертатися по допомогу не лише до людей з кола своїх друзів. І найголовніше — розв’язувати проблеми національної значущості на рівні людина-людина. Без довіри такі дії були б неможливими, – йдеться у повідомленнію
Серед головних бізнес-трендів – трансформація задля виживання.
У порівнянні з минулим роком суттєво зросла частка бізнесів, які зазнали часткової або повної галузевої трансформації, або потребують її. Загалом, за даними досліджень Gradus Research, бізнес пристосувався до викликів війни, і більшість українських компаній наразі працюють у довоєнному режимі.
– Українці вже майже два роки війни демонструють швидку адаптацію до тих умов, в яких ми опиняємось. Проте, звісно, накопичується втома від війни і невизначеності, тож наступний рік може нам показати іншу соціальну динаміку, — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research.
Зазначається, що опитування були проведені дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus.
Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Точні дати та обсяги вибірок проведення досліджень вказані за посиланнями.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)