Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЗК.
Саме ці ракети у поєднанні із дронами Shahed, іноземні деталі яких можна знайти у базі, Росія почала регулярно застосовувати останнім часом.
Так, 4 січня 2024 року РФ вдарила цією ракетою по об'єкту енергетики у Кропивницькому. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та ще восьмеро були поранені.
«Не можна дозволяти, щоб іноземні технології та компоненти продовжували ставати частиною зброї агресорів та вбивали цивільних в усьому світі. Ми й надалі регулярно поповнюватимемо Базу, щоб виробники, посадовці, журналісти-розслідувачі, а також просто небайдужі громадяни з різних країн обʼєднувалися заради нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як РФ», - наголосили у НАЗК і порадили підписатися на оновлення бази за посиланням.
НАЗК також висловило глибоку повагу та вдячність всім українським військовим, які захоплюють цю зброю, а також дослідницьким центрам, за вивчення та ідентифікацію цих компонентів.
Докладніше про проект «Іноземні компоненти у зброї» тут.
Як нагадали в Нацагентстві, роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій. Зокрема НАЗК ідентифікує компанії, що постачають електронні компоненти в РФ.
Як повідомляв Укрінформ, НАЗК додало нові деталі російської та іранської зброї до єдиної в світі відкритої бази даних іноземних компонентів у зброї.
Перелік поповнився майже на 150 компонентів та містить п’ять нових елементів від снарядів (9M544) російської РСЗВ «Торнадо-С» і 137 компонентів від іранського БПЛА Mohajer-6.