Ольга Решетилова розповіла, що насамперед робитиме на посаді військового омбудсмена
Ольга Решетилова розповіла, що насамперед робитиме на посаді військового омбудсмена

Ольга Решетилова розповіла, що насамперед робитиме на посаді військового омбудсмена

Ольга Решетилова (Кобилинська), яку президент Володимир Зеленський сьогодні, 16 жовтня, призначив військовим омбудсменом, поділилася планами, що робитиме насамперед но новій посаді.  Про це вона написала у Facebook.

Ольга Решетилова подякувала Володимиру Зеленському за це рішення. Вона пояснила, що 19 вересня президент підписав Указ про створення Офісу Військового омбудсмана і анонсував її призначення Військовим омбудсменом, чим фактично оголосив кандидаткою на посаду. Указ про призначення Решетилової військовим омбудсменом підписав лише сьогодні, 16 жовтня.

- Згідно із Законом "Про Військового омбудсмана" Офіс Військового омбудсмана розпочне свою роботу наступного дня після офіційного оголошення в "Урядовому кур'єрі" або "Голосі України". Але найближчим часом ви цього оголошення не побачите. Тому що зараз нам потрібно пройти цілу низку складних бюрократичних процедур: від реєстрації юридичної особи, спецперевірок кандидатів на керівні посади до створення бланків, печаток, реєстрації в державних системах документообігу тощо. Потрібно затвердити штат, який має подати мені керівник апарату, який перед тим має пройти спецперевірку, на яку я його маю подати... Крім того, тривають пошуки приміщення, вносяться зміни до купи нормативних актів, тривають консультації з різними державними органами. Це нормальний процес створення нової державної інституції. Просто він тривалий, складний і не терпить поспіху, тому що кожна деталь в подальшому може впливати на ефективність Офісу Військового омбудсмана, - написала Решетилова.

Вона також попередила, що у цей транзитний період можуть спостерігатися деякі затримки з опрацюванням звернень і скарг військовослужбовців та членів їх родин.

- Поки відсутня офіційна пошта Офісу і доступ до систем документообігу, доведеться, мабуть, трохи попрацювати на папері. Але я прекрасно розумію, що заявників цікавить насамперед вирішення їхнього питання, тому будемо викручуватися і щось придумаємо, - пообіцяла омбудсмен.

В Офісі Військового омбудсмена вже працюють над створенням єдиного вікна входу для скарг, де можна буде використовувати і короткий номер, і месенджери, і інші канали комунікацій. Але на це теж потрібен час, попередила Решитилова.

Вона також зазначила, що як суб'єкт сектору безпеки і оборони, на жаль, не можуть багато розповідати про свою роботу - 90% інформації не підлягає розголошенню. Але сподівається, що соцмережі установи ніколи не перетворяться на хроніки і дайджести, а завжди будуть наповнені змістом. З часом такої комунікації ставатиме більше.

  • 16 жовтня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Решетилової (Кобилинської) військовим омбудсменом. Іншим указом глава держави звільнив Решетилову з посади Уповноваженої президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Ольга Решетилова стала першим в історії України військовим омбудсменом, зазначили в Офісі президента.
Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader