![Є низка дискусійних норм, – у Комітеті відповіли, коли законопроєкт про мобілізацію допрацюють](https://thumbor.my.ua/WJmVFYsYChM-KvmjLM1glBFsB7U=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4b89b81922a6a789a29778bc0bc4a78b.jpg)
Є низка дискусійних норм, – у Комітеті відповіли, коли законопроєкт про мобілізацію допрацюють
Під час обговорення проєкту виникали жваві дискусії, лунали різні аргументи – інколи розмова була надто емоційною. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени Комітету.
Розгляд законопроєкту про мобілізацію
Олександр Завітневич розповів, що в обговореннях Комітету беруть участь і представники ЗСУ та Міністерства оборони. Зокрема, на засіданнях були присутні Валерій Залужний, Сергій Шаптала та міністр оборони — Рустем Умєров.
Зараз головне завдання знайти баланс між конституційними правами та необхідними заходами для вирішення завдань мобілізації, які ці права обмежують. Також необхідно врахувати можливості економіки,
– пояснив голова Комітету.
Він додав, що є вкрай складні питання фінансового забезпечення мобілізаційних заходів – тобто джерел покриття потреб. Загалом, окремі норми законопроєкту зміняться до його потрапляння до Верховної Ради.
За словами Завітневича, фінальне рішення Комітету щодо законопроєкту про мобілізацію буде вже у вівторок – тобто 9 січня.
Детально про законопроєкт
- Кабмін 25 грудня 2023 рокувніс до Верховної Ради законопроєкт, що передбачає нові правила щодо мобілізації. Проєкт вийшов дискусійним – наприклад, омбудсмен зазначив, що деякі норми у ньому суперечать Конституції. Наприклад, це стосується обмеження прав на розпорядження нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошей.
- Обговорення законопроєкту про мобілізацію у Комітеті розпочалося 4 січня. Як повідомив секретар Роман Костенко, питання є практично до кожного пункту. Однак це не свідчить про те, що вони правильні чи не правильні. Часто вони просто написані так, що не зрозуміло, як їх правильно застосовувати – потрібні пояснення.
- Рішення комітету стане ключовим етапом перед поданням документа на розгляд парламенту. Ініціатива має на меті оптимізувати процеси мобілізації та забезпечити готовність країни до часткової демобілізації.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)