У вівторок, 9 січня, Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки мав розпочати розгляд законопроєкту про мобілізацію (№10378). Проте надвечір стало відомо, що Комітет переніс це питання на середу.
Про це в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Він зазначив, що завтра, найбільш вірогідно, депутати підготують рішення щодо рекомендації ухвалення урядового закону за основу з пропозиціями від Комітету – вони мають бути враховані до другого читання.
У такому випадку вже 11 січня законопроєкт піде на голосування у першому читанні.
"Що скоріш за все буде завтра. Схвалений текст урядового закону (без змін) і окремий документ у вигляді рішення Комітету з рекомендаціями, що треба змінити. По-перше, зараз такого документу немає ще. По-друге, навіть якщо завтра саме так проголосує Комітет і післязавтра Парламент, поки викладені в рішенні Комітету зміни все ще будуть мати рекомендаційних характер", – написав Железняк.
Після голосування за законопроєкт протягом двох тижнів нардепи подаватимуть правки до документа. Їх, вочевидь, буде багато. Після цього збиратиметься робоча група Комітету та триватиме підготовка до другого читання.
"Потім Комітет і вже фінальне голосування. Під час якого кожна правка може бути відхилена або врахована...я б зараз утримався б від конкретних тверджень, що точно буде в законі і що ні. Хоча б тому, що правильна відповідь – ніхто поки не знає точно", – зазначив депутат.
Раніше ми писали про те, що у Верховну Раду внесли п'ять версій законопроєкту щодо змін у мобілізації. 9 січня комітет парламенту з питань нацбезпеки мав ухвалити рішення щодо документу.
Перед цим голова комітету Олександр Завітневич анонсував суттєві зміни у проєкті закону про мобілізацію.
Як повідомляв OBOZ.UA:
– Український уряд вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Ініціатором проєкту став прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
– Згодом в українському парламенті заявили, що законопроєкт про зміни в мобілізації буде "дуже суттєво змінено" перед голосуванням. Народні депутати мають питання практично до кожної статті документа.
– Законопроєкт про мобілізацію не пройшов розгляд у Комітеті з питань антикорупційної політики. Там документ визнали таким, що містить корупційні ризики.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!