Окуліст, підбираючи окуляри 26-річній американці, несподівано виявив рідкісний рак ока
Окуліст, підбираючи окуляри 26-річній американці, несподівано виявив рідкісний рак ока

Окуліст, підбираючи окуляри 26-річній американці, несподівано виявив рідкісний рак ока

У жінки з Массачусетсу діагностували рідкісний  рак після звичайного візиту до окуліста.

Елеонор Левін, якій на той момент було 26 років, проходила обстеження, щоб визначити, чи потрібні їй окуляри для читання, коли лікарі виявили велику пухлину – меланому.

Зустрічається у 5-6 людей на мільйон

Очна меланома зустрічається у п’яти-шести осіб на кожний  мільйон американців.

Зараз дивляться

Зазвичай меланома вражає шкіру. Щороку майже у 100 тис. американців діагностують меланому шкіри. Очна пухлина, спричинена меланоцитами, зустрічається набагато рідше.

Ця меланома може вражати будь-яку частину ока, хоча найчастіше зустрічається в середньому шарі очного яблука, в райдужці.

Симптоми меланоми ока

Симптоми включають зміну форми або розміру зіниці, зміни положення або рухів очного яблука, опуклі очі, темні плями на райдужній оболонці, спалахи в полі зору та розмитість зору.

У Елеонор нічого цього не було.

– У мене була деяка втрата периферичного зору на ліве око і інколи зліва ж боліла голова, – говорить жінка.

Лікування меланоми ока

У листопаді 2022 року пацієнтку почали лікувати протонною терапією. Це тип випромінювання, який використовує молекули, що називаються протонами. Він відрізняється від рентгенівського випромінювання тим, що не пошкоджує навколишні тканини, вражаючи лише ракові пухлини.

Після курсу опромінення поточні сканування більше не показують у пацієнтки ознак раку. Однак жінка втратила приблизно половину зору на ліве око.

Елеонор доведеться продовжувати лікування, що включає ін’єкції в око, ще протягом п’яти років, щоб уповільнити та запобігти подальшій втраті зору.

Джерело:

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader