Світ опинився на порозі глобальної торгової війни: до неї призведуть дії Китаю – The Economist
Світ опинився на порозі глобальної торгової війни: до неї призведуть дії Китаю – The Economist

Світ опинився на порозі глобальної торгової війни: до неї призведуть дії Китаю – The Economist

У світі може вибухнути нова торговельна війна, яка матиме серйозні наслідки для глобальної економіки. До протистояння може призвести промислова політика китайського лідера Сі Цзіньпіна. Ризики також посилюються на тлі протекціонізму західних країн.

Таких висновків дійшли аналітики The Economist. Китайські лідери схиблені на літій-іонних батареях, електромобілях і сонячних батареях. Такі технології, як проголосив Сі Цзіньпін, стануть "стовпами економіки". відчуватися у всьому світі. Бум промислового експорту цілком може призвести до торгової війни", – йдеться у матеріалі.

Так, Китай прагне розвивати зазначені галузі, щоб компенсувати спад у будівництві та споживанні. Однак це може призвести до надмірної пропозиції та демпінгу на світовому ринку, викликавши невдоволення у західних політиків та партнерів з торгівлі.

Водночас західні країни дедалі активніше застосовують захисні заходи стосовно своїх галузей. Зростає і скепсис щодо китайської економіки – запускаються антидемпінгові та антисубсидіонні розслідування проти продуктів із КНР. У відповідь на це Китай вже проводить свої власні розслідування та запроваджує мита, наприклад, на коньяк з Європи.

Аналітики нагадують про наслідки "китайського буму" у глобальній економіці початку 2000-х років. Тоді, за 10 років після вступу КНР у Світову організацію торгівлі (СОТ), китайський експорт зріс більш ніж на 460%. Країна не гребувала використовувати відвертий демпінг буквально у всіх галузях, особливо у хімпромі, металургії та виробництві текстилю.

"Хоча недорогі товари були чудовою новиною для споживачів, зміни були менш бажаними для робітників з багатих країн. Пізніше стало модним звинувачувати "китайський шок", який призвів до звільнень у постраждалих промислових районах, у тому, що він сприяв перемозі Дональда Трампа на виборах у виборах у 2016 року", – нагадують фахівці.

За їхніми розрахунками, майбутній виробничий бум може бути ще масштабнішим, враховуючи те, що китайська економіка подвоїлася за останнє десятиліття. "Майкл Петтіс з Пекінського університету зазначає, що навіть якби Китай просто зберігав нинішній обсяг виробничого сектора, на частку якого припадає 28% ВВП, і досяг би мети зростання ВВП на 4-5% протягом наступного десятиліття, його частка у світовому промисловому виробництві зросла б з 31% до 36%. А якщо амбіції Сі Цзіньпіна будуть реалізовані, то зростання буде ще більшим", – йдеться у матеріалі.

Як повідомляв OBOZ.UA, Китай вже б'є всі рекорди за кількістю вироблених авто. Їм вдається пропонувати найдешевші машини, які швидко займають свою нішу на західному ринку. Така ситуація налякала найбільших західних автовиробників.

Тільки перевірена інформація у нас в Telegram -каналі OBOZ.UA та Viber. Чи не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader