Вперше в Україні проведено унікальну операцію на грудній клітці 1,5-місячного немовляти. Хлопчик зʼявився на світ з рідкісним синдромом - асфіктична торакальна дистрофія. Він трапляється не частіше, ніж один раз на 130 тисяч новонароджених. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
У таких дітей маленька грудна клітка дзвіноподібної форми, яка обмежує роботу легень. Природній перебіг дуже тяжкий. Зазвичай такі діти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання, - кажуть медики.
- Вперше хірургічне лікування цієї вади запропонував американський хірург Терренс Девіс. Операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними і проводились лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії. Відтепер – і в українському НДСЛ О - йдеться у повідомленні.
Маленькому пацієнтові був один місяць. Пацієнт українських лікарів став наймолодшим з тих, про кого вже писали у світовій медичній літературі. Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяця - на правому боці та у 2,5 місяці - на лівому. Зараз у нього вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає надію лікарям, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.
- У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» вперше в Україні провели хірургічне втручання на грудній клітці дитині з асфіктичною торакальною дистрофією. Під час двох операцій медикам вдалося збільшити об’єм грудної клітки – наразі дитина тренується дихати самостійно.
- У Львові хірурги дитячої лікарні Святого Миколая врятували немовля з рідкісною вродженою аномалією - вадою кишково-шлункового тракту, що спровокувала кишкову непрохідність та важкий крововилив в мозок. Така патологія трапляється в одного з 5 тисяч новонароджених.