Про це повідомляє Xinhua, передає Укрінформ.
Науковці вважають, що стоянка в Гуйчжоу, яку відкрили в 1978 році, існувала наприкінці періоду середнього й пізнього палеоліту та епохи неоліту.
Нинішні розкопки на цьому місці стали третіми від моменту виявлення стоянки і тривали два роки. За цей час дослідники знайшли на цьому місці новий шар ґрунту, в якому розкопали близько 100 тисяч кісток тварин, більше 10 тис. предметів глиняного та керамічного посуду і понад 2500 предметів із кістки чи рогів тварин.
Серед знайдених артефактів науковці виявили скам’янілість корінного зуба Neoanthropus Homo sapiens, предка сучасної «людини розумної» (Homo sapiens), віком 50 000 – 60 000 років.
Вони також розкопали три могили, які датуються приблизно 10 тис. років тому, в яких виявили людські кістки та предмети з кісток тварин, зокрема, добре збережений кістяний рибальський гачок.
Human #fossils, along with over 10,000 stone artifacts, 2,500 bone & horn artifacts, and over 100,000 animal bones have been found at the Chuandong site in SW China’s Guizhou, indicating human activities existed in the area as early as 55,000 yrs ago and lasted till 8,000 yrs ago pic.twitter.com/MbAz140EPJ
— China Science (@ChinaScience) January 16, 2024
Зазначається, що під час двох археологічних експедицій у попередні роки на цьому місці було виявлено понад 10 тис. предметів кераміки, кістяних артефактів, скам’янілостей тварин і людей, а також два майже повних людських черепа.
Як повідомляв Укрінформ, величезне стародавнє місто було знайдено в лісах Амазонки, поселення тисячі років було приховане густою рослинністю.