Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що знищення ДРЛО для окупантів — це суттєва втрата коштів. Крім того, таке озброєння вже не повернеться на поле бою.
У російських окупантів залишилося до десяти літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50, представлених двома різними модифікаціями. Крім того, РФ не може виготовляти нові літаки цього типу. Про це у пʼятницю, 19 січня, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
"Важливий факт, Росія сьогодні втратила можливість виробляти подібні літаки. Тому втрата кожної такої одиниці — це кратно збільшена втрата, вона не відновлювальна", — наголошує Юсов.
Крім того, за словами представника ГУР, знищення літака А-50 над Азовським морем — це й суттєва втрата коштів для російських окупантів.
"Це величезна втрата, якщо говорити про суми коштів, але, крім цього, це те, що вони не можуть повернутися на поле бою", — додає Юсов.
Також представник розвідки зазначив, що реакцію росіян на збиття А-50 та пошкодження Іл-22 можна порівняти з реакцією на знищення крейсера "Москва".
"Це також дуже знакові події й дії українських Сил оборони дуже успішні. Заперечення, замовчування й визнання", — йдеться у повідомленні.
За інформацією Юсова, противник ще не скоро зможе відновити пошкоджений Іл-22. Зокрема повертатись на попередні позиції терористи також не планують через страх знову зазнати атаки Сил оборони й Повітряних сил.
Знищення літака А-50 над Азовським морем
Ввечері 14 січня Повітряні сили ЗСУ знищили літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління ворога Іл-22 над Азовським морем. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив успішність операції.
15 січня спікер президента Російської Федерації Дмитро Пєсков зауважив, що у Кремлі нібито не має даних щодо того, що будь-які російські літаки були збиті українськими бійцями.
Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни у звіті за 16 січня повідомили, що після знищення літака А-50 РФ згорнула частину операцій тактичної авіації в акваторії Азовського моря.