Ми навіть не уявляємо, скільки бактерій та мікробів міститься на горлечку багаторазової пляшки. Звісно, окрім регулярної заміни, потрібно щодня належним чином вимивати ємність після використання.
Правильне очищення є головним фактором запобігання будь-яким захворюванням, викликаним мікробами всередині пляшки чи навколо кришок. Як зрозуміти, що настав час купувати нову багаторазову ємність для води – розповіло видання The Mirror.
Популярним є тренд носити з собою багаторазову ємність, щоб підтримувати оптимальний зволоження організму. Це екологічніше та економніше, ніж щоразу купувати нову пластикову пляшку.
Відмова від пластику допоможе зменшити забруднення планети, і минулого року компанія Refill, заявила, що майже 60% опитаних перейшли на багаторазові пляшки.
Фахівці радять міняти скляні пляшки кожні два-три роки, а пластикові – раз на рік. Версії з нержавіючої сталі потребують заміни лише тоді, коли вони зношені або пошкоджені. Дослідники рекомендують інвестувати в захисні аксесуари, такі як чохли або футляри, які спеціально розроблені, щоб запобігти пошкодженням.
Багаторазові пляшки слід регулярно дезінфікувати, щоб запобігти накопиченню бактерій. Це також може допомогти продовжити термін їх служби. Сучасні пляшки часто оснащені функціями, які полегшують очищення, такими як широкі отвори, кришки, що знімаються, або функції для миття в посудомийній машині.
Деякі багаторазові пляшки мають антимікробне покриття, що пригнічує ріст бактерій і цвілі.
Важливо вчасно замінювати ущільнення та кришки, щоб зберегти функціональність та запобігти витокам. Варто уникати прямих сонячних променів або низьких температур.
Доктор Джеймі Вінн радить шукати пляшку без бісфенолу А.
"Одноразові пластикові пляшки можуть містити шкідливі хімікати, такі як бісфенол А мають здатність просочуватися у воду, особливо під впливом тепла або тривалого використання", – наголосив доктор.
Раніше OBOZ.UA публікував поради, що допоможуть очистити воду.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.