Як зробити, щоб огірки вродили двічі за сезон: секрети дачників
Як зробити, щоб огірки вродили двічі за сезон: секрети дачників

Як зробити, щоб огірки вродили двічі за сезон: секрети дачників

Огірки – доволі невибагливі культури, але мало хто знає, як подвоїти урожай без особливих зусиль. Другий раз сіяти насіння не доведеться, та й розсаду вирощувати не потрібно.

Секрет простий, а основну роль у збільшенні урожаю відіграє догляд за кореневою системою. OBOZ.UA розповідає про ефективні лайфхаки, які допоможуть зробити так, щоб огірки вродили двічі за сезон.

Етап 1

На початку літа, у першу червневу спеку огірки, зазвичай, вже випускають довгі стебла. Кожне з таких стебел досвідчені городники радять міцно притиснути до ґрунту. Якщо пагінці не піддаються – не бійтеся закріпити їх мотузкою та кілочком чи притиснути невеликим вантажем. Після закріплення пагінці потрібно щедро полити.

Суть цього методу полягає у вирощуванні додаткових коренів. Вже за тиждень пагінці приживуться у ґрунті та пустять перші корінці – тоді вантаж та кілочки треба прибрати.

Бадилля огірків почне швидко набирати силу. За допомогою додаткового коріння воно отримає більше корисних речовин – це сприятиме дозріванню великих та якісних плодів.

Етап 2

Наступний етап – пасинкування, що сприятиме більшому урожаю. Фахівці радять видалити пагони в пазухах перших п’яти-восьми листків і зав’язі в пазухах перших двох-чотирьох листків. У нагоді стануть гострі ножиці, ножі чи секатори, але діяти треба обережно, щоб не пошкодити інше листя, зав’язі чи стебло молодих рослин.

Зрізи обов’язково треба продезінфікувати, наприклад, зеленкою – для захисту від шкідників та інфекцій.

Етап 3

Далі переходимо до мульчування. Ідеальною мульчею стануть:

  • перегній;
  • тирса;
  • солома;
  • торф.

Свіжу скошену траву використовувати не слід – від неї огірки можуть підхопити шкідників та різні гнилі.

Шар мульчі потрібно укладати так, щоб вона не стикалася зі стеблами.

Звернути увагу також слід на штучне запилення і розпушування ґрунту. Огіркам необхідне ґрунтове повітря, інакше рослина почне повільніше рости. Недостатня циркуляція повітря стане і причиною осипання зав’язі.

Приблизно раз у два тижні фахівці рекомендують підгодувати огірки сумішшю молока і води в пропорціях 1:2.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як боротися з плямистістю листя огірків та грибковими захворюваннями натуральними засобами.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader