Наразі досі залишається невідомими факти перебування людей на борту, ані їхньої долі.
РФ не передавала Міжнародному комітету Червоного Хреста інформацію щодо українських полонених з обміну 24 січня, який не відбувся.
Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
За його інформацією, на літаку Іл-76, який впав у Росії 24 січня, мали бути двоє російських високопосадовці, яким в останній момент було наказано зійти з борту.
"Подібна інформація має бути публічною і передаватися, зокрема з боку держави-агресора Міжнародному комітету Червоного Хреста, який і повинен верифікувати стан здоров’я, умови знаходження, поводження з військовополоненими. Наскільки відомо, на даному етапі такої інформації до Міжнародного комітету Червоного Хреста передано не було", - розповів Юсов.
Попри це, є ряд інших загадкових обставин та подій цього дня.
Наразі досі залишається невідомими факти перебування людей на борту, ані їхньої долі.
"Поки що фактично ми стикаємося з елементами приховування. Ті факти куці, які показує Росія, - в них нічого нового немає. І можливо, дійсно є що приховувати, зокрема в контексті того, що різні засоби ураження мають різні особливості. В ході цього розслідування їх можна встановити. Тобто, чим був уражений літак. Чи це був С-300, чи "Панцир-1", чи переносний зенітно-ракетний комплекс, чи інші елементи", - зазначив він.
РФ продовжує блокувати повну інформацію.
"Так, є інформація про п’ять тіл, які зайшли в бєлгородський морг. Ми не можемо відкидати версію, що інші тіла агресор міг заховати в якомусь іншому місці. Але тоді, знову ж таки, питання – для чого? І з якою метою це робиться?", - сказав Юсов.
Що передувало
Додамо, агресорка Росія має на озброєнні є близько сотні літаків Іл-76. Вони перевозять різні вантажі. Зокрема, й військового характеру.
Слід встановити, чи повідомила РФ Міжнародний комітет Червоного Хреста про перевезення військовополонених літаком. Відповідний запит українська сторона вже надіслала до МКЧХ.