Зірваний 24 січня обмін полоненими обіцяв стати одним з найбільш значущих у період повномасштабної війни. Про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив в ефірі телемарафону.
- Не будемо називати точної цифри. І до обміну, поки він не відбудеться, такі речі не практикуються. Але це мав бути один з найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І взагалі-то, мав бути, можна сказати, ювілейний - 50-й, але, на жаль не відбувся, - зазначив він.
Він додав, що оприлюднені російськими пропагандистами "списки" українських військовополонених використовуються для тестування реакції та намагання спровокувати відповідь. А також що ГУР коментувати ці списки не буде, але якщо Росія публікуватиме їх офіційно через відповідні структури, то настане час для офіційних коментарів.
Щодо причин падіння літака Юсов підкреслив логічність і обґрунтованість вимоги створення міжнародної комісії та визначив вивчення решток літака, "чорних скриньок" та детальний огляд місця авіатрощі як ключові для встановлення причин. Юсов наголосив, що Росія відхиляє ідею співпраці з міжнародною комісією, яка мала б вивчити причини падіння літака Іл-76.
- Військовий літак Іл-76 впав у російській Бєлгородській області 24 січня. За даними Москви, на борту були українські військовополонені, але це не підтверджено Міністерством оборони України. Розслідування та вивчення обставин продовжуються.
- Після аварії президент України Володимир Зеленський скасував заплановані заходи, зокрема регіональну поїздку.