Готівковий курс долара в Україні підвищився за вихідні. Так, ранком понеділка, 29 січня, середня вартість американської валюти в банках встановилася на рівні 37,7/38,33 грн (купівля/продаж). Це вище на 5 копійок у купівлі та на 8 копійок у продажу, ніж у п'ятницю. Офіційний курс тим часом злетів одразу на 20 копійок.
За тиждень з минулого понеділка подорожчання готівкового долара в купівлі становило 10 копійок, у продажу – 8 копійок. Про це свідчать дані профільного порталу.
Національний банк України (НБУ) водночас відчутно підвищив офіційний курс долара. На 29 січня вартість американської валюти встановлена на рівні 37,78 грн:
- на 20 копійок вище за курс, що діяв у п'ятницю, 26 січня;
- все ще на 45 коп. нижче за рекордний офіційний курс (38,23 грн/дол., було встановлено на 10 січня).
Долар-гривня: де найвигідніший курс 29 січня
Серед найбільших комерційних банків 29 січня найдешевше продають долари Райффайзен Банк та державний ПриватБанк – по 38,2 грн/дол. Найдорожче купити американську валюту пропонують в Універсал Банку (Монобанк) за 38,4 грн/дол.
Купує долари за найнижчою ціною "Універсал" - за 37,3 грн. А найвигідніше продавати валюту 29 січня в державному Сенс Банку (по 37,8 грн за дол.).
На чорному ринку (тобто у приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти) курс долара практично зрівнявся з банківським у продажу, але залишається помітно дорожчим у купівлі. Так, американську валюту "з рук" 29 січня пропонують за ціною 38,24/38,35 грн (купівля/продаж).
Курс долара в Україні: чого чекати у лютому
Представники банківського сектору України очікують, що у лютому курс готівкового долара в Україні буде в межах коридору купівлі-продажу від 37,5 до 39,5 грн. Таким чином, не виключається здешевлення валюти у купівлі, але подорожчання у продажу.
Як розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, залежно від поточних обставин курси продажу на готівковому ринку будуть різними. Наприклад, у банках продавати долар можуть максимум на 60 коп. дорожче, ніж купувати, а в обмінних пунктах ця різниця може сягати 1 грн і більше.
"Готівковий ринок підлаштовуватиметься під ситуацію на міжбанку, а різниця між безготівковим і готівковим курсами найімовірніше не перевищить 0,5-1 грн. При цьому курси купівлі на готівковому ринку конкуруватимуть між собою: наприклад, різниця між курсами купівлі в банках обмінних пунктах буде досить незначною – на рівні 10-20 коп.", – зазначив Лєсовий.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в НБУ розповіли, що мають намір робити з доларом. У регуляторі додали, що там зазначають, що коливання курсу, зокрема у бік подорожчання, є нормальним явищем.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!