Майже 600 медиків пройшли онлайн-курс, щоб підвищити кваліфікацію
Майже 600 медиків пройшли онлайн-курс, щоб підвищити кваліфікацію

Майже 600 медиків пройшли онлайн-курс, щоб підвищити кваліфікацію

Майже 600 медиків пройшли онлайн-курс, щоб підвищити кваліфікацію

Нові і необхідні знання фахівці отримали онлайн завдяки освітньому проєкту.

Майже 600 фахівці центрів екстреної медичної допомоги пройшли спільний онлайн-курс МОЗ і Світового банку з медицини катастроф на догоспітальному етапі, пише урядовий портал. Ще частина слухачів перебуває на різних етапах навчання. Загалом для проходження курсу зареєструвалися 12 330 осіб.

Курс «Надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі» розрахований на медиків, які працюють в системі екстреної медичної допомоги, а також інших медпрацівників, студентів та інтернів, які хочуть поглибити знання з медицини невідкладних станів. Він триває 53 години і складається з чотирьох модулів:

  • менеджмент критичного дорослого пацієнта;
  • менеджмент критичного педіатричного пацієнта;
  • менеджмент пацієнта з травмою;
  • медицина катастроф.

Перший модуль уже завершила 2221 особа, другий – 992 особи, третій – 735 осіб. Сертифікат четвертого, завершального модуля «Медицина катастроф» згенерували 604 зареєстровані особи із них працівників «екстренки» – 583.

Кожен спеціаліст прослуховує теоретичні модулі самостійно у зручний час. По тому – складає фінальний тест і в разі позитивного результату отримує цифровий сертифікат. Якщо слухач є медпрацівником «екстренки», цей документ дає йому можливість пройти також практичну частину курсу. Йдеться про 107 годин відпрацювання навичок на базі навчально-тренувальних відділів обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Після успішного завершення практичної частини можна отримати сертифікат із нарахуванням відповідної кількості балів безперервного професійного розвитку (БПР).

Курс, розроблений у межах масштабного освітнього проекту Міністерства охорони здоров’я України й Світового банку, стартував 5 грудня. Його розробник – Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. Зареєструватися для проходження курсу можна за посиланням.

Раніше ми писали про те, що в Україні працюють 30 млн громадян, хоча насправді їх вдвоє менше. Кількість військових оцінювати не візьмемось, але кількість зайнятих у інших професіях точно не може сягати 30 мільйонів. До повномасштабного вторгнення в Україні було 15,5 мільйонів офіційно працюючих, ще близько 5-6 млн працювали в "тіні". Мільйон, як зазначив президент — мобілізувався, близько 9 мільйонів, за даними Інституту демографії, перебувають за кордоном, з них щонайменше 4 млн — люди працездатного віку. Отже, навіть з урахуванням тіньової зайнятості наразі в Україні працюючих близько 15-15,5 млн, тобто вдвічі менше, ніж стверджує президент.

Джерело матеріала
loader
loader