Українці хворіють на коронавірус і грип А одночасно: що це означає і чи небезпечно
Українці хворіють на коронавірус і грип А одночасно: що це означає і чи небезпечно

Українці хворіють на коронавірус і грип А одночасно: що це означає і чи небезпечно

Експертка пояснила чому трапляються такі випадки і що з цим робити.

Спалах короновірусута активізація грипу А породжують чимало чуток серед киян. У соціальних мережах активно обговорюють лякалку, мовляв, у хворих масово виявляють одразу два віруси – грип А та коронавірус. І це ледве не мутація або навіть загадковий вірус типу хвороби "Х", про який зараз усі говорять.

Сайт ТСН.ua з’ясовував, чи можна подібні результати аналізів вважати мутацією і чому власне таке трапляється.
Фахівці погоджуються, що подвійні діагнози можуть траплятися і їх потрібно вивчати.

"Справа в тому, що біологічно подвійні хвороби або мікс-інфекції зустрічаються, але не дуже часто, як гадають люди. Коли два віруси "полюють" на одну клітину, і один вже зайняв це місце, то інший туди просто не зможе потрапити, оскільки там вже утворюється інтерферон, який не дозволяє цього зробити", - розповіла сайту ТСН.ua Алла Мироненко, професорка, співробітниця вірусологічної лабораторії Відділу дослідження біологічних факторів ДУ "Київський міський центр контролю профілактики хвороб МОЗ України".

Експертка каже, що міксовані інфекції під час досліджень у лабораторії траплялися, але їх не багато. А подекуди вони стаються через технічні причини.

"Хворих у нас приймають в одному й тому ж приймальному покої. Наприклад, хворого на грип, а після нього одразу хворого на COVID-19, який має вірус SARS-CoV-2, а після цього ж взяли зразок у третього пацієнта. В повітрі багато чого залишається, бо ж не кварцується приміщення після кожного хворого. Крім того, ще до обстеження пацієнти можуть лежати в одній палаті, бо ж на кожного окремих палат немає. Тому вірус може з повітря потрапляти у зразок, а ПЛР тест-система є дуже чутливою і на пізніх циклах ловить те, що насправді є не у хворого, а у його сусіда, який збоку біля нього покашляв", - пояснює Алла Мироненко.

Саме тому фіксуються міксовані інфекції, які так лякають звичайних громадян.

"Як на мене, тут радше технічні питання. Одразу 2 віруси можуть виявлятися, особливо у людей зі скомпрометованою імунною системою. Але щоб таких випадків було багато – це навряд чи. Тому кожен такий випадок потрібно повторно перевіряти" – зазначає науковиця. 

До речі, за словами Алли Мироненко, кількість хворих на грип та коронавірус у Києві продовжує зростати: "На минулому тижні тести показали чотири випадки грипу В, до цього у лабораторії центру ми виявляли лиши грип А. Тепер маємо ще й грип В, який зазвичай закінчує епідемію".

Нагадаємо, яка хвороба атакує Київ і чому не зачиняють школи. 

  • Скільки штамів COVID-19 зафіксовано в Україні: дані МОЗ
  • Який вірус атакує зараз Київ: зафіксовані летальні випадки
  • Новий штам коронавірусу: скільки і де саме людей вже захворіло в Україні
Джерело матеріала
loader
loader