Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Свобода.
Таке ж звинувачення висунуто співробітнику російського посольства у Бразилії Івану Четверикову. Слідство вважає, що він щомісяця вносив гроші в один із банків Ріо-де-Жанейро, а Черкасов їх знімав.
ЗМІ зазначають, що Черкасов провину не визнає, хоч і не заперечує факт знайомства із співробітником російської дипмісії. Сам Четверіков залишив Бразилію минулого року.
Офіцера ГРУ Сергія Черкасова затримали у 2022 році у Нідерландах та депортували до Бразилії, де його спочатку засудили до 15 років позбавлення волі за підробку документів, а потім пом'якшили покарання до 5 років. Встановлено, що у Бразилії він жив під ім'ям Віктор Мюллер Феррейра. Також Черкасов якийсь час жив у США, у місті Балтімор, де навчався в університеті Джонса Хопкінса. 2022 року він намагався влаштуватися на роботу до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, коли той почав вивчати справу про військові злочини російської армії в Україні.
Екстрадиції Черкасова домагаються не тільки США, але й Росія. В РФ проти Черкасова порушено кримінальну справу за звинуваченням у торгівлі наркотиками, постачанні героїну з Афганістану. Росіянин зізнався у цьому, і сам просив про депортацію на батьківщину. Видання Bellingcat і The Insider у своєму розслідуванні припускали, що влада Росії просто сфабрикувала кримінальну справу проти Черкасова з метою повернути його на батьківщину.
Як повідомлялося, Wall Street Journal називав Черкасова можливим кандидатом на обмін ув'язненими між США та Росією. Зокрема, його почали розглядати на цю роль після арешту в Москві журналіста видання Евана Гершковича, якого ФСБ звинувачує у шпигунстві.
При цьому Федеральний верховний суд Бразилії відхилив запит США щодо екстрадиції Черкасова, якого американська сторона звинувачує у шпигунстві.