Львівські бабаки померли, а харківський Тимко ІІІ прогнозує ранню весну
Львівські бабаки померли, а харківський Тимко ІІІ прогнозує ранню весну

Львівські бабаки померли, а харківський Тимко ІІІ прогнозує ранню весну

Згідно із новим церковним календарем, цьогоріч Стрітення в Україні відзначають 2 лютого. Зазвичай цього дня будять бабаків - тваринок, які роблять прогноз на весну. В Україні найвідоміші чотирилапі "синоптики" проживають у Харкові та донедавна пара була й у Львові. Проте цьогоріч львівські бабаки весну не прогнозуватимуть - вони загинули ще наприкінці минулого року. Про це журналістові Коротко про розповів директор Обласного еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

- Будити цього року немає кого, наші бабаки вмерли, - сказав Ігор Антахович. - Вони, як зазвичай, наприкінці жовтня лягли у сплячку. Але ми помітили, що вони довго не виходять. Тож коли у листопаді відчинили будиночок, побачили, що самка мертва. Самець ще був живий, спав. А в груднф не стало і його. Розтину тіл не робили, оскільки, коли їх виявили, вони вже майже розклалися.

Ігор Антахович зазначає, що є дві версії смерті тварин. Одна із них - те, що бабаки минулого року надто рано прокинулися - 25 січня. Тож був надто великий період їхнього неспання. Інша - могли підхопити інфекцію від щурів. Хоча запевняє, на територія загороджена сіткою і щурів тут ніколи не бачили.

Еколого-натуралістичний центр не проти взяти нових бабаків на утримання. Проте у теперішній час це не просто, каже директор.

- По-перше, тварини з 2021 року занесені у Червону книгу, по-друге - їх розводили на Харківщині та Луганщині. А сьогодні ці території або окуповані, або знаходяться у прифронтовій зоні, тож зв'язку із розплідниками немає, - сказав Антахович.

У Львівському еколого-натуралістичному центрі проживало двоє бабаків - Мишко і Маруся. Їм було близько восьми років.  Їхній попередник - теж Мишко помер  восени 2015 року. Тоді його відвідувачі нагодували солоним насінням, що категорично заборонено.

Тим часом харківський бабак Тимко ІІІ, який живе на біостанції Каразінського університету в селі Гайдари Чугуївського району, навіщував, що весна в Україні цьогоріч буде ранньою і настане через шість тижнів. Тимко вже вдвадцяте віщував прихід весни. Бабак, коли вийшов зі свого будиночка, не побачив своєї тіні, а це означає, що весна буде ранньою.

  • У звіринці "12 місяців" біля Києва раніше, ніж звичайно, прокинувся бабак Вікентій. Близько двох тижнів тому він вийшов зі свого будиночка і почав прогулюватися вольєром, хоча зазвичай звірята виходять зі сплячки тільки в березні. 
  • День Бабака - одне з найдавніших свят у США та Канаді. За традицією, 2 лютого треба спостерігати за бабаком. За його поведінкою судять про близькість настання весни: якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору - отже зима скоро закінчиться і буде рання весна. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і, лякаючись, забирається назад у нору - чекає ще шість тижнів зими.
Теги за темою
Тварини
Джерело матеріала
loader
loader