Міноборони України повідомило про відсторонення керівника одного з департаментів. За даними відомства, приводом для цього стала підозра, яку він отримав 27 січня.
- Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Тоомас Нахкур відсторонений від виконання службових обов’язків, - зазначається в
За даними «Радіо Свобода», Тоомасу Нахкуру оголошено про підозру у спробі розкрадання 1,5 млрд гривень державних коштів на закупівлі снарядів для української армії. Видання наголошує, що крім екс-керівника департамента СБУ, у цій справі фігурують керівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв і керівник компанії «Львівський арсенал» Юрій Збітнєв.
За даними слідства, зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд гривень бюджетних коштів на придбання 100 тисяч мінометних снарядів для ЗСУ.
СБУ повідомляло, що у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю партії артснарядів із постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Міноборони перевело на рахунки підприємства передбачену документами суму. В подальшому частина грошей була переведена на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Але українські воїни жодного снаряда не отримали.
- Тим часом гроші, отримані від України, фірма «Львівський арсенал» вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків. У результаті комплексних заходів співробітники СБУ задокументували схему розкрадання державних коштів та встановили всіх осіб, причетних до оборудки, - наголошує видання.
Згідно з судовим рішенням, 1, 5 млрд гривень повернули на рахунки Міноборони з рахунків компанії «Львівський арсенал». На все майно цієї фірми накладено арешт.
- Раніше також стало відомо про звільнення начальника департаменту захисту національної державності СБУ Романа Семенченка. Відомство прокоментувало його звільнення необхідністю «захисту демократичної України», у тому числі «забезпечення безперешкодної роботи ЗМІ».
- Внутрішній аудит Міноборони за останні чотири місяці виявив порушень на понад 10 мільярдів.