Зміни церковного календаря: Синод ПЦУ вилучив день пам'яті російського князя Невського
Зміни церковного календаря: Синод ПЦУ вилучив день пам'яті російського князя Невського

Зміни церковного календаря: Синод ПЦУ вилучив день пам'яті російського князя Невського

Також Синод вніс до календаря й інші церковні пам'ятні дати – без російського сліду. Наприклад, в Україні з'явився день пам'яті всіх заморених голодом.

Реформи церкви України

Повідомляється, що 2 лютого відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У зв'язку з реформою ПЦУ було ухвалено декілька рішень, що стосуються українського церковного календаря. Зокрема, вилучено день пам'яті російського князя.

За поданням Синодальної Календарної комісії вирішили вилучити з церковного календаря Православної церкви України день пам’яті благовірного князя Олександра Новгородського (Невського), в схимі Олексія, 23 листопада,
– повідомляють на сайті ПЦУ.

Натомість комісія включила додатковий день святкування пам’яті преподобного Олександра, першоначальника обителі "Невсипущих" – його внесли у церковний календар 23 листопада. Також було вирішено додати до календаря такі пам’ятні дати:

    • у четверту суботу листопада – поминальний день в пам’ять всіх заморених голодом в Україні;
    • 26 листопада – день пам’яті преподобного Стиліана Пафлагонського;
    • перенести з 1 червня на 7 квітня день пам’яті святого прп. Юстина Челійського;
    • 3 лютого – свято знайдення мощей святителя Рафаїла (Заборовського), митрополита Київського і всієї Русі.

    Дерусифікація церкви

    • Також нещодавно митрополит Епіфаній заявив, що Православна церква України прагне ліквідувати всі російські традиції в українські церкві. Священнослужитель вважає "рабською" традицію цілувати рукисвященнику при зустрічі.
    • За його словами, це не українські традиція, а походить з Росії. Там вірянин, як раб повинен кланятися, повинен цілувати в руку. Епіфаній наголосив, що українська церква відходить від цієї традиції, тому що, за словами Христа, всі є друзями.
    • Варто наголосити, що від початку повномасштабного вторгнення кількість громад, що перейшла до ПЦУ, різко зросла – з 24 лютого 884 релігійні громади покинули московську церкву. Водночас станом на квітень 2023 року в Україні залишалося 8505 церков, що підпорядковуються Московському патріархату.
    Теги за темою
    Релігія
    Джерело матеріала
    loader
    loader