![Рятівники-пожирачі: як морські видри рятують узбережжя водойм від ерозії і до чого тут краби](https://thumbor.my.ua/PU7uTcYZHA7Hbl5LyI34jWZHrrI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd2ee780f59350256d782f23c6604d51c.jpg)
Рятівники-пожирачі: як морські видри рятують узбережжя водойм від ерозії і до чого тут краби
Завдяки своєму апетиту до крабів та інших ракоподібних, ці морські ссавці виявилися вирішальною силою у запобіганні неминучого занурення прибережного регіону в океан. Що треба знати про це – читайте далі!
Як морські видри рятують узбережжя водойм від ерозії?
Популяція морської видри повернулася після того, як опинилася на межі вимирання через нещадне полювання на хутро з боку людини до XX століття. Завдяки цілеспрямованій природоохоронній діяльності ці істоти успішно повернули собі свої історичні території, в тому числі лиман Елкхорн-Слау в затоці Монтерей.
Нещодавні дослідження вчених виявили дивовижну кореляцію між чисельністю видр і темпами ерозії в морському середовищі. Зокрема, на територіях з високою концентрацією видр спостерігається значно менша ерозія порівняно з регіонами з дефіцитом цих морських ссавців.
Результати дослідження показують, що в районах, де живуть і полюють на крабів морські видри, рослинність значно розквітла. З'ясували, що на ділянках, де живуть видри, ерозія сповільнилася з 30 до 10 сантиметрів на рік.
Як морські видри рятують узбережжя водойм від ерозії / Фото Unsplash
Видри захищають водойми, споживаючи крабів і ракоподібних. У такий спосіб ці морські ссавці контролюють ерозію берега, адже краби проривають у ньому нори та з'їдають рослини, що призводить до обвалу.
Збільшення чисельності популяції видр може зупинити ерозію в інших біотопах, зокрема на болотах у затоці Сан-Франциско, що неподалік,
– каже громадська екологиня Джейн Вотсон.
Вона додала, що це потрібно, бо соляні болота – це важливі середовища існування для багатьох представників дикої природи, але вони перебувають під загрозою у всьому світі. Тож дослідники сподіваються, що збільшення популяції видр зможе їх захистити.
Бобер збудував дім у водостічній трубі, зробивши блокаду міста
Бобер, що збудував свій дім у водостічній трубі, спричинив блокаду міста. Мовиться про район Кришталевих озер в Лівінгстоні в американському штаті Техас. Чиновники оголосили режим "Залишайтеся вдома" і закликали жителів без потреби не виходити на вулицю.
Згідно з повідомленням адміністрації округу Полк, бобер побудував греблю, що заблокувала трубу водопропускного колектора. Це спричинило підтоплення під час сильних дощів. Потік води розмив ґрунт, внаслідок чого дорога обвалилася – проїхати нею на авто чи навіть пройти пішки було просто неможливо.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)