Китай намагається врятувати фондовий ринок після втрати $7 трильйонів
Китай намагається врятувати фондовий ринок після втрати $7 трильйонів

Китай намагається врятувати фондовий ринок після втрати $7 трильйонів

Китай намагається врятувати фондовий ринок після втрати $7 трильйонів

Експерти говорять, що проблема не стільки у роботі фондового ринку, як у рішеннях китайської влади

Термінові рішення намагається ухвалити китайська влада після кризи на фондовому ринку країни внаслідок чого китайська економіка вже втратила $7 трильйонів. Голова КНР Сі Цзіньпін особисто вирішив втрутитися в ситуацію і скликає терміновий брифінг з регулюючими органами щодо фінансових ринків, повідомляє Bloomberg, посилаючись на власні джерела.

Для китайської влади термінове скликання таких зустрічей є винятковим явищем і свідчить про терміновість дій внаслідок суттєвого падіння економічних активів країни. Представники регуляторних органів з комісією з регулювання цінних паперів Китаю планують повідомити вищому керівництву про ситуацію на ринку та можливі політичні рішення щодо кризи.

Криза на фондовому ринку: тиск на владу та резерви КНР

Співрозмовники видання вказують, що зараз відбувається небачений рівень тиску на китайську влада яка змушена була після багатомісячного ігнорування проблеми та суто поверхневих заходів, відреагувати на проблему. попередні рішення не змогли зупинити сповзання однієї з найпотужніших економік світу у стиснення фондового ринку, як і не поліпшило настрої інвесторів. Це своєю чергою значно скоротило потужність економічних активів і повернуло розвиток китайського фондового ринку фактично до стану 2021 року.

Китай витрачає гроші на підтримку фондового ринку, страхаючись обвалу

Напередодні китайська влада вже зробила декілька упереджуючих заяв, зокрема пролунала обіцянка за допомогою ресурсів державного Central Huijin Investment купувати більше біржових фондів для підтримки безперебійної роботи ринку капіталу. У повідомленнях уряду пролунали вперше запевнення що будуть докладені зусилля для стабілізації ринку, фактично визнаючи серйозність кризи та її вплив на економіку “піднебесної”.

Водночас попередні кроки влади, зокрема щодо обмеження коротких продажів, а також викупу державою акцій найбільших банків країни не дало значного успіху.

Експерти говорять про те, що проблема фондового ринку – це наслідок політичних рішень очільників КНР

Експерти кажуть, що основна проблема не стільки в ліквідності акціонерних підприємств, скільки в тому, що падіння фондової біржі стало відправної точкою для зростаючої недовіри інвесторів у китайську економіку в цілому. В останні роки китайські активи стали стрімко скорочуватись, а сама економіка – демонструвати стабілізуючу тенденцію, а в багатьох випадках – сповільнюючу. Щобільше, рішення влади щодо жорстких заходів впливу на певні приватні сектори китайської економіки, які ініціював особисто керівник КНР і зростання контролю над приватними підприємствами також стимулювало негативні наслідки для інвестування.

Раніше Китай заявив Україні, що двосторонні відносини можуть погіршитися через внесення Києвом понад десятка китайських компаній у список «міжнародних спонсорів війни», який веде Національне агентство із запобігання корупції. Попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з високопоставленими українськими урядовцями.

Джерело матеріала
loader
loader