Флешмоб 21 захопив соцмережі. Публічні особи серед яких депутати, військові, посадовці, культурні діячі, спортсмени публікують свої світлини, на яких їм 21 рік. Деякі люди вважають, що це не звичайний флешмоб, і зазначають, що у такий спосіб різні спецслужби збирають приватну інформацію про користувачів.
Зокрема, таку думку озвучила колишня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, це потрібно розробникам програм.
«Флешмоб 21, як і всі інші, звісно – це збір приватної інформації. Не завжди заради того, щоб стежити персонально за вами. Це переоцінка потужностей спецслужб і власної значимості для них. Зазвичай, це потрібно розробникам різних програм, технологій дистанційного впливу, для удосконалення маркетингових стратегій та використання в політичних цілях», – написала вона.
Журналіст Богдан Буткевич теж вважає флешмоб – небезпечним.
«А ви оце коли викладаєте дружненько свої фото у 21 – це ви для кого стараєтеся? Для ФСБ, китайських чи північнокорейських спецслужб, яким якраз в бази даних треба нова інфа/фотки чи для інтернет-злодіїв. Бляха, ну скільки вже говорили, що будь-які подібні флешмоби є потенційним способом збирання інформації про вас же?» – написав Буткевич.
Однак за інформацією видання The New York Times, ініціатором флешмобу став Деміан Раффа зі штату Аризона (США), який опублікував світлину з родинної подорожі до Мексики. Свою ідею він взяв у матері, яка вислала йому це фото, розповідаючи, що саме в той момент вони разом випили пиво після того, як йому виповнилося 21 рік.
Зазначається, що багато користувачів Facebook та Instagram долучилися до флешмобу, публікуючи свої світлини у віці 21 року. Представник Meta повідомив, що щонайменше 3,6 млн людей взяли участь у цьому тренді.
Зокрема, професор комунікацій Сиракузького університету Макана Чок, спеціаліст з соціальних медіа, відзначив, що учасники, ймовірно, діляться фотографіями саме у віці 21 року через культурне значення цього віку в Сполучених Штатах, де саме з цього віку дозволяється споживання алкоголю.