Центр Разумкова: Половина опитаних українців вважає, що ситуація зі свободою слова не змінилася порівняно з початком 2023 року
Центр Разумкова: Половина опитаних українців вважає, що ситуація зі свободою слова не змінилася порівняно з початком 2023 року

Центр Разумкова: Половина опитаних українців вважає, що ситуація зі свободою слова не змінилася порівняно з початком 2023 року

Водночас 30,8% респондентів переконані, що рівень свободи слова в країні погіршився. У грудні 2022 року таку думку висловлювали 25,4% опитаних.

На думку 51% українців, опитаних у січні 2024-го року,  рівень свободи слова не зазнав істотних змін порівняно з початком 2023 року. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Натомість 30,8% респондентів переконані, що рівень свободи слова в країні погіршився. За даними аналогічного опитування, проведеного наприкінці 2022-го, про те, чи змінилася ситуація порівняно з початком року, таку ж думку висловлювали 25,4% опитаних. 

Відносна більшість респондентів також вважає, що в Україні не змінилася сфера дотримання прав і свобод громадян (44%). Однак 31,5% опитаних все ж сказали про погіршення ситуації, що на 8,7% більше, ніж у грудні 2022 року.

Найчастіше опитані громадяни вказують на погіршення ситуації порівняно з початком 2023 року у рівні цін і тарифів, економічному становищі країни, рівні стабільності, упевненості у завтрашньому дні, рівні добробуту їхньої родини, ставленні громадян до влади. 61% респондентів вказують на погіршення ситуації в країні в цілому.

Водночас, на думку опитаних громадян, позитивні зміни найбільшою мірою стосуються обороноздатності країни (на її покращення вказують 51% опитаних) та міжнародного іміджу країни (50,5%).

Опитування проводила соцслужба Центру Разумкова з 19 до 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснює Pact в Україні.

Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років методом face-to-face лише на територіях, підконтрольних Україні і на яких не відбуваються бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Нещодавно головний редактор NV Віталій Сич в ефірі Radio NV розповів про зустріч українських журналістів з послами країн «Великої сімки» (G7) 29 січня, на якій обговорювали ситуацію зі свободою слова в Україні. За словами журналіста, під час зустрічі він переконався, що ситуація стала більш серйозною, ніж здавалося раніше, а відносини влади з медіа почали загострюватися з осені 2023 року.  

  • Читайте також: Хто і як цькує та залякує українські медіа

Фото: Wendy Kenigsberg

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
опитування
Джерело матеріала
loader
loader